Як у Козелецькій громаді впроваджують стратегію розвитку?
Наприкінці 2018 року Козелецька об'єднана територіальна громада прийняла стратегію розвитку громади 2019-2027 роки. Над документом працювали всією громадою разом з експертами Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У серпні Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС, відвідав Козелецьку громаду. Мета виїзної консультації - проаналізувати стан виконання стратегії розвитку громади, дослідити необхідність доповнення та доопрацювання документу. Адже як неодноразово наголошує експерт під час розробки стратегічного плану розвитку громади: "Стратегія - це документ, який вимагає постійного моніторингу та аналізу, в нього можуть вноситися корективи та доповнення".
Козелецька громада успішно впроваджує стратегію розвиту. Такий висновок з ознайомлення зі здобутками спільноти за десять місяців, що минули з часу її ухвалення, інформує Чернігівський ЦРМС.
Що вже встигли зробити?
Розробили генеральний план селища Козелець. Зараз документ проходить процедуру погодження.
Приміщення Центру надання адміністративних послуг відремонтували та обладнали новою технікою. Тут реалізовуватиметься пілотний проект зі створення дорадчого пункту підприємництва при ЦНАПі за сприяння проекту Forbiz.
Для комунального підприємства придбали п`ять одиниць спеціальної комунальної техніки (за державну інфраструктурну субвенцію та власні кошти), ще одна машина буде придбана цього року.
Очистили від замулення дві водойми в селах громади. Планується реалізація проектів з будівництва водозабірних свердловин.
Відремонтували двадцять шість вуличних та п`ять комунальних доріг і планові роботи тривають. Практично в усіх населених пунктах громади (а їх всього 40) відновили та встановили вуличне освітлення.
Відремонтували приміщення Центру комплексної реабілітації дітей-інвалідів, для підвозу дітей закуплено два автобуси, придбання ще двох (з місцями для дітей з особливими потребами) очікується цього року, у всіх школах замінюють котли на твердопаливні з високим ККД, встановлено шість відеокамер спостереження (буде тридцять), в Козелецькій середній школі № 3 встановили шатровий дах.
«Козелецька громада – територія, де добре розвивається підприємництво – це помітно навіть візуально (сучасна сфера сервісу) та підтверджується показниками. Заходять сюди й знані мережеві компанії та іноземні інвестиції, що сприяє збільшенню власних надходжень, збільшується чисельність відвідувачів історико-культурних пам`яток (насамперед – під час вихідних). Водночас спроба залучення інвестора для спорудження сонячної електростанції в одному з сіл громади зіштовхнулося з нерозумінням частини місцевих мешканців, тож комунікації з населенням, вочевидь, потребують більшої уваги. Частково це стосується й мережі бюджетних закладів – вочевидь, що вона існує не сама по собі, а для виконання певних функцій (якісно). Інакше – це тягар для бюджету та нереалізовані або відтерміновані плани розвитку. Також потребує уваги виготовлення інвестиційних пропозицій та їх поширення серед потенційно зацікавленого бізнесу», - коментує досягнення громади Володимир Бойко.
На його думку, промоцією територіальної громади може стати знаковий масштабний проект із розвитку території та популяризація туристичного напрямку.
«Козелець відомий своїми церквами, побудованими у XVIII ст. на замовлення, насамперед, Наталії Розумихи, яка завдяки своєму силу, Олексію, стала графинею Розумовською. Але існують й інші (поки що потенційні) центри тяжіння – це маєток полковника Дарагана (в Козельці розміщувався Київський козацький полк) та колишнє приміщення полкової канцелярії (одне з двох, що збереглося в Україні). Створення на їхній базі модернового тематичного інтерактивного комплексу, що спиратиметься на історію та легенди, разом вже з наявними принадами, може помітно вплинути на майбутнє громади, як одного з ключових історико-культурних центрів Чернігово-Сіверщини та й всієї України», - переконаний Володимир Бойко.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.