Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 червня, 11:19:10

У Чернігові борються з самовільним під'єднанням до комунальних мереж

23.08.2019   13:16Агенцiя

Щоквартально інспектори КП «Чернігівводоканал» виявляють по декілька самовільних приєднань до мереж комунального водопостачання та водовідведення.

Як правило, такі історії для порушників законодавства закінчуються від’єднанням від мереж і штрафом в декілька тисяч гривень.

За самовільні приєднання до комунальних мереж водопостачання та водовідведення окремих осіб або підприємств доводиться платити всім мешканцям міста, адже всі втрати КП «Чернігівводоканал» враховані в тарифах. Саме через це головним завданням інспекції, яка працює на підприємстві, є виявлення самовільних підключень. В останні роки активну допомогу в цьому здійснюють мешканці міста, які не хочуть миритися з тим, що їх банально обкрадають.

Треба зазначити, що відповідно до законодавства України та «Правил приєднання до комунальних водопровідних та каналізаційних мереж міста Чернігова», які було затверджено рішенням виконкому Чернігівської міської ради від 21 липня 2016 року №314, в разі виявлення самовільних приєднань (підключень) виробник здійснює нарахування за спожиті обсяги водопостачання та водовідведення у порядку, передбаченому Правилами користування, та виставляє рахунки особам, які здійснили таке приєднання (підключення). Як правило, це тисячі гривень, які має сплатити порушник. Але навіть великі штрафні санкції не лякають тих, хто самовільно приєднався до комунальних мереж, адже таким чином, за рахунок сусідів, вони сподіваються «зекономити» десятки тисяч гривень власного бюджету.

Нещодавно один із чернігівців у соціальній мережі Фейсбук почав наполегливо поширювати дописи щодо діяльності КП "Чернігівводоканал". За його словами, на підприємстві і фахівців не залишилось, і працюють вони не так, як слід. Але, як з’ясувалося, така активність не була випадковою!

Буквально за добу до цього інспектори КП «Чернігівводоканал» в черговий раз виявили факт самовільного приєднання будівлі згаданого мешканця до комунальної мережі водопостачання. І таке приєднання відбувається не вперше! Попередній факт приєднання до мереж комунального водопостачання було виявлено у 2016 році. Тоді порушнику було виписано штраф майже на 3 912 грн. Виявлена в серпні 2019 року вартість безоблікового водокористування обійдеться порушнику в 6966 грн.

Згадана особа навіть не намагається узаконити своє водокористування і за словами сусідів, після відключення бере воду з вуличних водорозбірних колонок, також не сплачуючи за це.

Нагадуємо, якщо потрібно підключити об’єкт до систем централізованого водопостачання та водовідведення, необхідно звернутися до виробничо-технічного відділу в кабінет 102 видачі технічних умов, який знаходиться на першому поверсі адмінбудівлі КП «Чернігівводоканал» по вул. Жабинського, 15. Телефон для довідок (0462) 64-91-07.

Прийом громадян проводиться в понеділок – четвер з 08.00 до 17.00. В п’ятницю – з 08.00 до 16.00 з перервою на обід з 12.00 до 12.48 год.

Приєднання об’єкта замовника до централізованих водопровідних та/або каналізаційних мереж передбачає наступні етапи в такому порядку:

    подання замовником заяви до КП «Чернігівводоканал» про видачу технічних умов на приєднання об’єкта до систем централізованого водопостачання та/або водовідведення;
    отримання замовником технічних умов на приєднання до систем централізованого водопостачання та/або водовідведення;
    розроблення замовником (у разі відсутності такої можливості – проектною організацією на договірних умовах із замовником) проектної документації для приєднання об’єктів до систем централізованого водопостачання та/або водовідведення;
    погодження проектної документації з КП «Чернігівводоканал» у частині відповідності проектних рішень виданим КП «Чернігівводоканал» технічним умовам;
    виконання замовником будівельних робіт;
    введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта (крім приватних осіб);
    опломбування та прийняття в експлуатацію засобів обліку питної води та засобів обліку стічних вод;
    звернення замовника до КП «Чернігівводоканал» із заявою про підключення об’єкта до централізованих систем водопостачання та/або водовідведення та укладення договору про підключення;
    оплата замовником вартості підключення відповідно до умов договору про підключення;
    виконання сторонами зобов’язань щодо здійснення заходів з підключення об’єкта до систем централізованого водопостачання та/або водовідведення;
     укладення між КП «Чернігівводоканал» та замовником договору про надання замовнику послуг з централізованого водопостачання та/або водовідведення (послуг з централізованого постачання холодної води та/або каналізації).

Останні новини Чернігівщини

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії

У Парафіївці і Тростянці відкрили новозбудовані амбулаторії 10:11

Мережа закладів охорони здоров’я Чернігівщини поповнилася двома об’єктами: у Прилуцькому районі відкрили амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

"Пліч-о-пліч стали біль і мужність" 10:03

Під таким гаслом відбулася зустріч членів обласної організації «Союз Чорнобиль України», ліквідаторів аварії на ЧАЕС та членів їх сімей. Участь у ній взяли заступниця голови ОДА Олена Дума та заступник голови обласної ради Дмитро Блауш.

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти

Випускники другої інкубаційної програми для підприємців-початківців презентували свої проєкти 09:54

16 червня в Агенції регіонального розвитку Чернігівської області відбулась презентація бізнес-проєктів другої Інкубаційної програми Центру підтримки підприємництва, інновацій та стартапів Business Hub Chernihiv Region.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 09:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:42

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 16 червня травня по 8:00 17 червня 2021 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини