Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 13:56:04

Ретро-потяг, що з’єднає історію від Сновська до Бахмача та стане рушійною силою розвитку туризму в ОТГ

10.08.2019   09:55Агенцiя

Днями у Менській громаді зібралися представники трьох міст Сновська, Бахмача і Мени, інформує Чернігівський ЦРМС.

Об’єднала учасників зустрічі одна спільна тема – розвиток туризму на території громад. Ініціатором та координатором зустрічі виступив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з  Європою».

Учасники зустрічі обговорили можливість відкриття маршруту ретро-потягу між Сновськом та Меною (з виходом на Бахмач, бо разом зазначена дистанція - так зване "паровозне плече") як засіб розвитку їхнього туристично-рекреаційного потенціалу.

«Технічно реалізація цього проекту цілком реалістична, адже у місті Сновськ є депо з цілком справними ретро-потягами з паровими двигунами. Інша справа економічна доцільність цього проекту, адже витрати на обслуговування та експлуатацію ретро-потяга чималі», - сказав Олександр Медведьов, Сновський міський голова.

«Поки що це лише ідея, яка потребує попередньої оцінки, але правдою є те, що вона вже обговорювалася під час розробки стратегій Сновської та Менської територіальних громад й викликала неабиякий інтерес. Разом із представниками громадських організацій, малого бізнесу та "Укрзалізниці" ми спробували оцінити ідею. З`ясувалося, що наприкінці 90-х років така спроба вже була, доволі успішна, але в іншому форматі», - прокоментував Володимир Бойко. На його думку, в даному проекті є дві ключові зацікавлені сторони - територіальні громади та "Укрзалізниця", кожна за своїми інтересами, які потребують узгодження.

Самостійно реалізувати ініціативу не зможе жодна із сторін. Тут необхідно говорити про міжмуніципальне співробітництво між громадами та партнерство із бізнесом.

«Якщо вдасться розв’язати зазначені питання інші виглядають як доволі очевидні - подібні туристичні потяги, в принципі, не новина, об`єктів для огляду дорогою вистачає, а атракції - їх можна створити», - переконаний Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.

Очевидно, що проект дотаційний, але може реалізуватися лише проектом регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, оголошення якого очікується вже цього року.

Отже, за результатами зустрічі було вирішено направити відповідне звернення про співпрацю  до "Укрзалізниці" та інших можливих учасників проекту, в разі отримання підтримки - рухатися далі.

Останні новини Чернігівщини

Громадська рада при ОДА провела своє друге засідання

Громадська рада при ОДА провела своє друге засідання 11:44

24 червня під головуванням Ігоря Москаленка відбулось друге засідання Громадської ради.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3074 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3074 особи 11:40

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 25 червня в області щеплено першою та другою дозою 59 748 людей.

Мала приватизація: депутати Чернігівської міськради від

Мала приватизація: депутати Чернігівської міськради від "Слуги Народу" пропонують віддати частину коштів громадам 11:28

У Верховній Раді України розглядають законопроекти щодо малої приватизації, які усувають штучні бюрократичні перешкоди і спрощують процедуру підготовки до приватизації об’єктів як державної, так і комунальної власності. Із вимогою якнайшвидше уважали цей пакет документів, передбачивши перерахування частину коштів від продажу у бюджет місцевих громад, виступили депутати фракції «Слуга Народу» у Чернігівській міській раді.

На Чернігівщині проживає 217 тис молодих людей

На Чернігівщині проживає 217 тис молодих людей 11:23

Щороку наприкінці першого літнього місяця відзначається всеукраїнське свято – День молоді.

Художник із Чернігівщини Сергій Шишко

Художник із Чернігівщини Сергій Шишко 11:20

25 червня минає 110 років з дня народження художника Сергія Федоровича Шишка (1911-1997), майстра пейзажу та натюрморту.