У Городнянській ОТГ запрацює програма підвищення обізнаності велосипедистів щодо ПДР - результат публічної консультації
Рада Городнянської ОТГ разом із велоактивістами, громадськими організаціями та поліцією реалізує програму розвитку велоінфраструктури громади та підвищення обізнаності велосипедистів стосовно правил дорожнього руху. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, велоактивісти, представники громадських організацій та молодіжної ради обговорили, як підвищити безпеку велосипедистів на дорогах та поглибити знання велосипедистів у правилах дорожнього руху. Зокрема, приділили увагу питанням велоінфраструктури Городнянської ОТГ та визначили перші кроки на шляху до її розвитку.
На думку заступника редактора міськрайонної газети “Новини Городнянщини” Павла Дубровського, одним з перших таких кроків має стати нанесення попереджувальних знаків і написів на тротуарах:
“Велосипедисти, які доволі небезпечно їздять тротурами, часто чують у свою сторону грубу лайку від пішоходів та автомобілістів. Нанесені на тротуарах попереджувальні написи і знаки нагадуватимуть їм про необхідність безпечного керування велосипедами, попереджаючи конфліктні та аварійні ситуації”.
Міська рада підтримає дану ініціативу і виділить необхідні кошти на трафарети та розхідні матеріали. Про це розповів перший заступник міського голови з питань виконавчих органів ради Ігор Лахнеко:
“Цю ідею ми точно можемо втілити, а якщо залучимо молодь та громадські організації до процесу – вийде цікава активність для мешканців громади, яка ще більше приверне увагу до даної проблеми”.
З цим погоджуються і велоактивісти Городні. Попри те, що вони давно працюють над популяризацією подорожей громадою на велосипедах, необхідність підвищення обізнаності велосипедистів у правилах дорожнього руху є першочерговою задачею. Для цього велоактівсти Валерій Московкін та Олександр Скрипко пропонують проводити загальногороднянський велофестиваль:
“Ми готові детально проробити веломаршрути та бути гідами по них, розповідати мешканцям про правила дорожнього руху для велосипедистів, проводити змагання зі спецільними призами: підсвітками для велосипедів і світловідбиваючими жилетами. Якщо докладемо зусиль, такий фестиваль позитивно вплине не тільки на безпеку на дорогах громади, али і на її туристичну привабливість”.
Ідею проведення велофестивалю підримала і начальниця відділу культури та депутатка Городнянської міської ради Олена Яцкова. За її словами, міська рада щорічно виділяє кошти на проведення подібних заходів, тож пошук фінансової підтримки не стане проблемою, а відділ культури обов’язково сприятиме його проведенню.
Багато дискусій викликало те, як поліція реагує на порушення велосипедистами правил дорожнього руху. Зокрема, велоактивіст Валерій Московкін зазначив, що поліція має розуміти, що велосипедисти – такі самі учасники дорожнього руху, як і автомобілісти:
“Якщо велосипедист порушив раз – поліція може його попередити та поінформувати про правила, але якщо той самий велосипедист продовжує порушувати правила, його мають штрафувати, як штрафують автомобілістів. Особливо, якщо людина їде на велосипеді напідпитку”.
Попри те, що дороги в громаді не розраховані на велодоріжки, на особливо небезпечних ділянках ця проблема здебільшого вирішується наявністю тротуарів. За словами велоактивістів, прокласти тротуар необхідно на вулиці Червоноармійській. Про цю потребу у міській раді знають, запевнив перший заступник міського голови:
“Ми вже маємо проект по укладанню тротуару на 1 млн 300 тис. грн. Сесія міської ради обов’язково розглядатиме його під час формування бюджету на 2020 рік”, – зазначив він.
На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Денис Мурза наголосив, що робота над проблемою має продовжуватися і після консультації.
“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, Городнянська громада отримає не тільки нову “родзинку” – загальногороднянський велофестиваль, але і новий рівень комфорту та безпеки на дорогах”, – наголосив громадський активіст.
За підсумками заходу представники міської ради домовилися із велоактивістами співпрацювати над створенням велофестивалю та розробкою безпечних та комфортних маршрутів громадою, водночас місцева влада пообіцяла обговорити з поліцією аспекти реагування останньої на велосипедистів, які злісно порушують правила дорожнього руху та безпечного поводження на дорозі.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.