Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 жовтня, 16:42:28

Відбулася конференція "Права дитини в Чернігівській області: виклики та шляхи їх подолання"

16.07.2019   14:53Агенцiя

15 липня відбулась конференція «Права дитини в Чернігівській області: виклики та шляхи їх подолання».

Мета конференції- підняти основні проблемні питання стосовно дотримання прав дитини в Чернігівській області,сприяти виконанню рекомендації Комітету ООН з прав дитини на Чернігівщині та представити результати проекту.
 
У роботі конференції взяли участь представники місцевих громадських організацій, ЗМІ, соціальних служб та органів місцевої влади, які працюють в інтересах дітей в Чернігівській області.

Під час роботи конференції відбулося підведення підсумків та оголошення результатів виконання проекту «Захист прав дитини в Чернігівській області» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні, що реалізовувала Громадська організація «МАРТ».

Керівник організації Руслана Бурова окреслила мету, завдання, а також заходи, що були передбачені в рамках проекту. Головною метою діяльності в рамках проекту було отримання тих результатів, на основі яких буде розроблено місцеву стратегію дотримання прав дитини відповідно до Рекомендацій Комітету ООН з прав дитини, оскільки як на державному так і місцевому рівнях існує практика неправомірних обмежень прав дитини, викликана викривленим розумінням прав дитини та її найкращих інтересів.

Зокрема було зазначено, що органи місцевої влади не тільки втілюють загальнодержавну політику, але й можуть ініціювати ефективні та позитивні практики щодо реалізації прав дитини. Також саме на місцевому рівні ми можемо бачити недоліки та проблеми, побачити наскільки саме дієві закони, що приймаються на загальнодержавному рівні і що гальмує їх виконання на місцевому рівні, оскільки, зокрема і Комітет ООН відмічає декларативність нашого законодавства. Також надзвичайно важливо, аби і представники НДО і ЗМІ були активними і вказували на конкретні проблеми з дотриманням прав дитини та посилювали таким чином вплив на їх вирішення.

Дмитро Науменко розповів про результати візитів до закладів Чернігівської області, де постійно перебувають найбільш уразливих групи - діти без батьків, діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування (школи – інтернати, інтернати Мінсоцполітики, місця позбавлення волі, де утримуються неповнолітні, дитячі притулки, приймальники-розподільники).

Також було повідомленопро результати аналізу місцевої нормативно – правової бази щодо прав дитини та результати інформаційних запитів в органи влади стосовно того, якою є місцева політика спрямована на захист та підтримку прав дитини. Також було проаналізовано найбільш гострі та типові проблеми з дотриманням прав дитини в Чернігівській області на основі звернень в громадську приймальню організації за наданням безкоштовних юридичних консультацій в інтересах дитини.
Також було окреслено результати аналізу місцевих ЗМІ щодо висвітлення питань, пов’язаних з дотриманням чи порушенням прав дитини в Чернігівській області.

Під час дискусії були обговорені проблеми несвоєчасного реагування на проблеми сімей, що перебувають в кризі, раннього виявлення таких сімей і організації державної підтримки з метою максимально можливих дій  для залишення дитини в натуральній сім ї. Також було піднято питання існування в державі та області  фактично напівзакритих та закритих закладів, де перебувають діти в конфлікті з законом та шкіл – інтернатів різного типу.

Руслана Бурова зазначила,щосеред особливої стурбованості проблеми пов’язані з несвоєчасним реагуванням держави на проблеми  сімей, які опинились у складних сімейних обставинах, раннім виявленням таких сімей і організації державної підтримки, з метою максимально можливих дій для залишення дитини в натуральній сім’ї.

Не врегульованими законодавством залишаються питання спеціалізованої системи правосуддя в інтересах дітей. Проблемою є існування державної системи фактично напівзакритих та закритих закладів де перебувають діти в конфлікті з законом, школи – інтернати, інтернати для дітей з проблемами фізичного та психічного розвитку.

Серед основних причин були названі декларативність законодавства як на державному так і місцевому рівнях, недостатня обізнаність щодо прав дитини, а також відсутність фінансової підтримки програм, що мають працювати в інтересах дітей в Чернігівській області.

 Обговорення, що відбулося під час роботи конференції, дало можливість почути позицію та погляди на проблемні питання місцевої політики щодо забезпечення та захисту прав дитини в Чернігівській області від представників органів місцевої влади та громадських організацій.

Найголовнішим результатом конференції стала розробка рекомендацій, конкретних пропозицій та плану дій щодо покращення ефективності місцевої політики та реалізації Рекомендацій Комітету ООН з прав дитини  в Чернігівській області, інформує ГО «MART».

Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58

У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56

Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.

Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08

Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.

Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46

У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

 «Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15

Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини