Вибори на Чернігівщині: відкрито десять кримінальних проваджень
Станом на 8 липня до поліції Чернігівщини надійшло майже 70 повідомлень про ймовірні правопорушення виборчого законодавства. Це орієнтовно по п’ять звернень на добу.
- Звернення надходили майже по всіх відділах та відділеннях поліції області. Складено 10 адмінпротоколів: за фактами порушення обмеження ведення передвиборчої агітації, виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів без вихідних даних, порушення встановленого законом розміщення агітаційних матеріалів та порушення благоустрою, - повідомив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Дмитро Лось.
- У період проведення агітаційної кампанії до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 10 кримінальних проваджень. Сім проваджень за статтею порушення виборчих прав громадян (стаття 157 ККУ), по одному за статтею підкуп виборців (ст. 160 ККУ) та погроза/насильство щодо журналіста (345 ККУ), - зауважила заступник начальника слідчого управління ГУНП в Чернігівській області Галина Луговська.
У всіх провадження досудове розслідування триває. Проводяться слідчо-розшукові дії, спрямовані на збір доказів причетності осіб до тих чи інших правопорушень Порівнюючи кампанію виборів президента та депутатів Верховної Ради України, можна знайти певну відмінність. Під час попереднього виборчого процесу було більше повідомлень про підкуп виборців, зараз – про перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права.
Якщо ви володієте будь-якою інформацією про порушення виборчого законодавства або вас намагаються підкупити (або вже підкупили), повідомляйте про ці факти за номером «102», інформує Сектор комунікації поліції Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.