Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 грудня, 08:16:53

Через збільшення боргів за газ на Чернігівщині відключено 1400 споживачів

08.07.2019   10:13Агенцiя

Станом на 1 червня 2019 року заборгованість клієнтів «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТУ» складає 482 млн грн. Майже кожну третю гривну – загалом 158 млн гривень - боргують отримувачі субсидій.

Зростання неплатежів і несвоєчасні розрахунки ставлять під загрозу стабільне постачання газу споживачам регіону. Адже через відсутність оплат «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТ» не може вчасно розрахуватися з іншими учасниками газового ринку. Тому впродовж 2019 року 22,3 тис боржників отримали від «ЧЕРНІГІВГАЗ ЗБУТУ» попередження про відключення від газопостачання. В визначений законом строк 1,4 тис домогосподарств не врегулювали проблему з боргами і залишились без газу.

Однією із причин зростання боргів побутових споживачів стало посилення вимог держави при нарахуванні субсидій. Через це загальна кількість сімей в Чернігівській області, яким надавалися субсидії, значно скоротилася. Якщо в опалювальний сезон 2017-2018 рр. дотації від держави на оплату природного газу отримували близько 222 тис домогосподарств, то у 2018-2019 рр. - 155,6 тисяч.

Варто зазначити, що через запровадження монетизованої системи субсидування, починаючи з лютого, у платіжках за газ відсутня сума субсидії у графі «пільга, субсидія» і такий рахунок належить до сплати в повній мірі – саме для цього надається субсидія. Аби дізнатися інформацію щодо субсидії, варто звертатися до органів соцзахисту.
«На жаль, споживачі дотепер не зрозуміли, що безкоштовного газу не буває. Навіть якщо на рахунку була переплата, в залежності від споживання і сум дотацій потрібно було сплачувати або ж фактичну вартість спожитого газу з урахуванням суми субсидії, або ж обов`язкову частку платежу. Крім того, ретельно слідкувати чи вкладалося домогосподарство в соціальну норму, чи передавалися щомісяця показання лічильника».

На вимогу Закону «Про житлово-комунальні послуги», який почав діяти з 1 травня 2019 року, на заборгованість з житлово-комунальних послуг нараховуватиметься пеня. Кожен день прострочки вартуватиме споживачу 0,01% від суми боргу. Постачальники послуг мають право починати нараховувати пеню за послуги, отримані в травні. Зволікання з оплатою можуть нашкодити і субсидіантам. Якщо їх заборгованість перевищить 340 грн, вони будуть позбавлені грошової допомоги на наступний період, інформує ТОВ «Чернігівгаз Збут».

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства»

На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

12 грудня: цей день в Україні і світі

12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05

День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression

 На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів

На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43

У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини