Плисківська ОТГ захистила проект у конкурсі "Малі міста - великі враження"
"Плиски-ТУРФЕСТ" - таку назву має проект Плисківської ОТГ, який громада успішно захистила в Києві.

Для реалізації проекту застосовується один із сучасних напрямків туризму – фестивальний туризм, розповів його автор Дмитро Ревенок. Актуальність проекту полягає у створенні фестивальної платформи для осучаснення та популяризації традиційної української культури та розповсюдження сучасного і традиційного українського культурного контенту.
«Плиски-ТУРФЕСТ» передбачає проведення низки міні-фестивалів як частини єдиного фестивального туристичного заходу:
•Музичного фестивалю «Відродження української пісні і танцю»: конкурс на найкращу сучасну обробку народної пісні, відведення спеціалізованої зони для проведення заходів, демонстрації та показів національних пісень та сучасних молодіжної музики відповідно до вікових потреб учасників.
•Літературного фестивалю: героїко-виховні і науково-пізнавальні майданчики для представлення та читання поезії, прози історичних постатей української літератури. Майстер-класи з віршування та читання, ораторського мистецтва серед представників літературного мистецтва Чернігівщини.
•Фестивалю сучасних субкультур в поєднанні з народними ремеслами: покази та виставки української нарядів минулих століть, проведення майстер-класів з вишивки, плетіння, різьблення, гончарства.
•Гастрономічного фестивалю: створення єдиної презентативної зони національних страв та напоїв (платформи вареників, сала, пивних майстерень в тому числі народного самогоноваріння).
•Спортивно-туристичного фестивалю: полягає в проведенні масових спортивно-туристичних заходів місцями Плисківської ОТГ на конкурсній основі: планування маршруту, орієнтування на місцевості, перетягування канатів, змагань з футболу.
•Зона візуального мистецтва: презентація робіт місцевих майстрів живопису,
графіки, майстер-класи для відвідувачів.
•Шоу «Гарнюні-поросюні»: показ рідкісних порід поросят Чернігівської області , відбір найкращих на конкурсній основі.
Реалізувати проект планують у вересні, розрахований фестиваль на три дні – з п’ятниці по неділю. Бюджет проекту – 250 тисяч гривень, також на його реалізацію залучають місцевих інвесторів.
Загалом цього року громади Чернігівської області подали на конкурс сім заявок, з них один проект від ще необ’єднаної сільської ради та один спільний від об’єднання громад Чернігівщини.
Основна мета проекту - довести, що саме «культурний ресурс в умовах децентралізації є основною соціально-економічного розвитку громади». У 2019 році на реалізацію проектів-переможців передбачено 50 млн гривень, проінформувало Чернігівське РВ АМУ.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.