Плисківська ОТГ захистила проект у конкурсі "Малі міста - великі враження"
"Плиски-ТУРФЕСТ" - таку назву має проект Плисківської ОТГ, який громада успішно захистила в Києві.

Для реалізації проекту застосовується один із сучасних напрямків туризму – фестивальний туризм, розповів його автор Дмитро Ревенок. Актуальність проекту полягає у створенні фестивальної платформи для осучаснення та популяризації традиційної української культури та розповсюдження сучасного і традиційного українського культурного контенту.
«Плиски-ТУРФЕСТ» передбачає проведення низки міні-фестивалів як частини єдиного фестивального туристичного заходу:
•Музичного фестивалю «Відродження української пісні і танцю»: конкурс на найкращу сучасну обробку народної пісні, відведення спеціалізованої зони для проведення заходів, демонстрації та показів національних пісень та сучасних молодіжної музики відповідно до вікових потреб учасників.
•Літературного фестивалю: героїко-виховні і науково-пізнавальні майданчики для представлення та читання поезії, прози історичних постатей української літератури. Майстер-класи з віршування та читання, ораторського мистецтва серед представників літературного мистецтва Чернігівщини.
•Фестивалю сучасних субкультур в поєднанні з народними ремеслами: покази та виставки української нарядів минулих століть, проведення майстер-класів з вишивки, плетіння, різьблення, гончарства.
•Гастрономічного фестивалю: створення єдиної презентативної зони національних страв та напоїв (платформи вареників, сала, пивних майстерень в тому числі народного самогоноваріння).
•Спортивно-туристичного фестивалю: полягає в проведенні масових спортивно-туристичних заходів місцями Плисківської ОТГ на конкурсній основі: планування маршруту, орієнтування на місцевості, перетягування канатів, змагань з футболу.
•Зона візуального мистецтва: презентація робіт місцевих майстрів живопису,
графіки, майстер-класи для відвідувачів.
•Шоу «Гарнюні-поросюні»: показ рідкісних порід поросят Чернігівської області , відбір найкращих на конкурсній основі.
Реалізувати проект планують у вересні, розрахований фестиваль на три дні – з п’ятниці по неділю. Бюджет проекту – 250 тисяч гривень, також на його реалізацію залучають місцевих інвесторів.
Загалом цього року громади Чернігівської області подали на конкурс сім заявок, з них один проект від ще необ’єднаної сільської ради та один спільний від об’єднання громад Чернігівщини.
Основна мета проекту - довести, що саме «культурний ресурс в умовах децентралізації є основною соціально-економічного розвитку громади». У 2019 році на реалізацію проектів-переможців передбачено 50 млн гривень, проінформувало Чернігівське РВ АМУ.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.