Приміщення кінотеатру "Дружба" у Чернігові продають за понад 6 мільйонів гривень
Про це UA: Чернігів повідомив начальник управління комунального майна облради Андрій Бунін.

Приміщення належать комунальному підприємству обласної ради «Діловий центр». Воно ж останні три роки опікувалось і роботою кінотеатру. До того протягом 13-ти років площі орендувала приватний підприємець Ірина Єфимова. Свою діяльність припинила на початку 2016-го через високу оренду та комунальні. Обладнання продала обласній раді, щоб кінотеатр не закрили зовсім. Чому комунальний кінотеатр вирішили продати, та що буде працювати замість нього, далі у матеріалі.
Кінотеатр «Дружба» в Чернігові можуть закрити через 2 місяці. Зараз приміщення та обладнання належить комунальному підприємству обласної ради «Діловий центр». Через збитковість частину приміщень, в тому числі кінозал, продали з аукціону приватному підприємству.
Сьогодні у кінотеатрі шість сеансів. В залі на показі фільму, який почався об 11:50 – близько 20 людей. Після закінчення питаємо, чому ходять саме сюди.
Ігор Огнівенко: «Не хочу, щоб закрили цей кінотеатр, він мені дуже подобається. Бо тут низькі ціни і зручно дуже – тут зручні сидіння.»
Владислав Пилипенко: «Мені тут краще подобається. Тут для мене кращий екран і кращі окуляри., кращий звук і зображення.»
На наступний сеанс на 14:15 не прийшло жодного відвідувача. На касі – оголошення: сеансу не буде, якщо прийшло менше 5-ти людей. Питаємо у білетера, скільки відвідувачів на день приймає кінотеатр.
Адмінперсоналу спілкуватись і журналістами заборонив директор підприємства Олександр Кузьменко. Розповісти про причини продажу приміщення і роботу кінотеатру він також відмовився.
«Інтерв’ю ніякі і коментарі з цього приводу я давати не буду.»
За словами начальника управління комунального майна Андрія Буніна, протягом трьох років роботи, поки кінотеатр знаходився на балансі обради, він був збитковим.
«Я зараз боюся помилитися, плюс-мінус. – це 500 тисяч на рік.»
Каже, приміщення неодноразово намагалися здати в оренду. Бажаючих не знайшли.
«У зв’язку з появою кінотеатру «Мультиплекс», конкуренція зросла і фактично вони не могли забезпечувати доходність. Другий кінотеатр для міста виходить не є рентабельним.»
Тому приміщення вирішили продати. Процес тривав з квітня минулого року. На аукціон його виставили цього річ. Стартова ціна була – 24 мільйони, та покупців не знайшлось. Відповідно до закону України «Про приватизацію», вартість знизили вдвічі – до 12 мільйонів.
«Але за стартову ціну 12 мільйонів покупці знову не з’явилися , і третій крок в цьому алгоритмі – це виставлення на продаж із стартовою ціною 12 мільйонів із аукціоном на пониження.»
В аукціоні виграло товариство з обмеженою відповідальність «Топаз». Воно запропонувало ціну 6 мільйонів 300 тисяч гривень. За цю суму підприємство отримає частину приміщень кінотеатру загальною площею майже 2 тисячі метрів квадратних. За словами Андрія Буніна, доля кінотеатру наразі невідома. Протягом наступних п’яти років профіль діяльності має залишатися соціально-культурним.
«Якщо вони залишать там кінотеатр, то питань взагалі не буде. Але такої жорсткої вимоги, щоб там був виключно кінотеатр, в нас не ставилося. Це загальний профіль. Ну, я вибачаюся, ми будемо проти, якщо там зроблять пилораму.»
Про плани на приміщення ми намагалися спитати у директора ТОВ «Топаз». За телефоном, вказаним у держреєстрі юридичних осіб, слухавку зняла представниця підприємства. Від коментарів відмовилася, посилаючись на те, що договір купівлі продажу досі не підписаний. Його мають укласти протягом наступних двох місяців. Тоді ж підприємство стане повноправним власником приміщень.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.