Кожен має нести відповідальність за свої вчинки незалежно від етнічного походження
На цьому наголосила керівник ромської національно-культурної організації «Неве Рома», адвокат Марія Іванова на брифінгу в облдержадміністрації, присвяченому питанню інтеграції ромів в українське суспільство.
Хоча в області, як і Україні в цілому, проживають представники різних народів (а це близько 20% всього населення), стосовно ромів у суспільстві існує чи не найбільше стереотипів. Крім того, за словами Марії Іванової, деякі ЗМІ поширюють непідтверджену негативну інформацію, що також впливає на ставлення громадян до ромів.
Як зазначив начальник відділу у справах національностей та релігій Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олексій Степаненко, в області діє план заходів щодо захисту та інтеграції ромського населення в українське суспільство. Він включає правовий та соціальний аспекти, сприяння зайнятості, підвищення освітнього рівня, охорону здоров’я, поліпшення житлово-побутових умов, задоволення культурних потреб тощо. У рамках його реалізації проводяться інформаційно-просвітницькі заходи.
Значну допомогу представникам ромської громади області надає Міжнародний фонд «Відродження», наголосила Марія Іванова. Проект, над яким нині працюють, — «Адвокаційна робота по попередженню негативної ситуації з ромами».
— Прикро, що доволі часто до нас відносяться необ’єктивно та упереджено, забуваючи, що поганий вчинок може скоїти представник будь-якої національності. Як громадянин України та юрист, переконана: кожен має нести відповідальність за свої вчинки незалежно від етнічного походження. А спільними справами, просвітницькими та культурними заходами ми зможемо подолати стереотипи та запобігти проявам дискримінації. Адже всі ми — єдиний український народ. І прагнення у нас одні — жити і працювати на благо своєї родини та країни, — підсумувала керівник організації «Неве Рома».
До речі, на Чернігівщині офіційно зареєстровано 41 національно-культурне товариство (у тому числі ромських — 6), з них 17 — активно діючі, інформує Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.
“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13
Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02
День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression