Підземні комунікації, вік яких досягає 90-а років, замінюють на нові
З обох боків Красної площі в Чернігові та на прилеглих вулицях тривають земляні роботи. Тут виконують заміну водопровідних і каналізаційних труб, які прокладені в цьому районі під вулицями Шевченка, Магістратською та Кирпоноса.
Детальніше про ці роботи розповів Ігор Райхіль - в.о. головного інженера ТОВ «УТБ-інжинірінг», компанії-підрядника на цьому об’єкті:
- Це окремих два проекти – для водопровідних і для каналізаційних мереж. Труб водопроводу різних діаметрів буде замінено близько 800 метрів. По каналізації вже виконані роботи з заміни 102 м труб діаметром 500 мм і 350 м 200-міліметрової труби ще замінять. Труба кладеться замість старої чавунної. Нова – зі спеціального полімеру. Гарантійний термін її 50 років.
Щодо старих труб є документи, що водогін по вул.Магістратській прокладався в 1960-х роках. Труби, які ми дістаємо, можна побачити: вони іржаві, всередині - мул і твердий осад. Такі труби вже потребують заміни (див. фото).
З якого року водопровід по вул.Шевченка – точно невідомо, але на «Чернігівводоканалі» є дані, що він десь 30-х років минулого століття. Тобто ці труби відпрацювали вже фактично три терміни експлуатації.
Усі демонтовані старі труби відвозяться на «Чернігівводоканал», який їх збирає в районі очисних споруд, уточнив Ігор Райхіль.
Маршрут заміни труб проходитиме повз ОДА, міську прокуратуру, будівлю колишнього Нацбанку, мерію - і до розподільчого колодязя навпроти дитячої стоматполіклініки, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
Анатолій Миколайович Степаненко із Срібнянської громади — Герой України. Посмертно. 16:44
Найвище звання та орден «Золота Зірка» присвоїв своїм Указом Президент Володимир Зеленський. Документ підписаний 24 лютого 2026 року, в четверту річницю повномасштабної війни.
П’ятнадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо власної малолітньої доньки 16:13
Ніжинський міський суд Чернігівської області виніс вирок обвинуваченому у сексуальному насильстві щодо його доньки. Чоловік проведе за гратами 15 років.
На Чернігівщині росіяни продовжують атаки мирного населення: поліцейські задокументували воєнний злочин 15:22
Вчора ввечері росіяни поцілили дроном по території домогосподарства в одному з сіл Новгород-Сіверського району – поранення зазнав неповнолітній хлопчик, який в цей час був на подвір’ї. Дитину госпіталізували до лікарні.
На знак вдячності та визнання мужності і стійкості Президент нагородив тих, хто боронить державу на передовій і в тилу 14:41
До четвертих роковин повномасштабного вторгнення Володимир Зеленський відзначив державними нагородами воїнів і цивільних.
У Чернігівському районі поліція притягнула до адміністративної відповідальності водія, який у нетверезому стані скоїв ДТП 13:36
Поліцейські під час встановлення обставин дорожньо-транспортної пригоди з’ясували, що причетний до неї водій перебував у стані алкогольного сп’яніння.