Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:20:13

У Чернігові відбулися пам’ятні заходи, приурочені черговій річниці перепоховання Т. Г. Шевченка

23.05.2019   09:47Агенцiя

158-м років тому на Чернечій горі в Каневі перепоховали прах Великого Кобзаря.

Вшановуючи пам'ять генія українського народу у місті на Десні, 22 травня перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова, представники державних установ, релігійних та громадських організацій, національно-культурних товариств, делегація Генеральної асамблеї Європейського бюро Міжнародної Ради жінок України пройшли урочистою ходою по Валу та поклали квіти до пам'ятника Великому Кобзареві.

Під час заходу прозвучав Державний Гімн України та пісні на слова Т. Г. Шевченка у виконанні Академічного народного хору та оркестрової групи обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Як зазначалося, Чернігівщина пишається тим, що життя та творчість Тараса Шевченка тісно пов'язано з нашим краєм. Навіть останній шлях Кобзаря з Петербурга до Канева у далекому 1861 році проліг через Чернігівську землю, через ті місця, які Тарас Григорович любив і більшість з яких відвідував за життя. Не полишили на останньому шляху Шевченка і його чернігівські друзі: Григорій Честяхівський, Пантелеймон Куліш, Олександр Лазаревський, Василь Тарновський-молодший.

Шевченко не був полководцем, але його слово мобілізувало і мобілізує мільйони українців до боротьби за незалежність своєї країни. Він не був церковним проповідником, але своєю щирою вірою в Бога, гарячими віршами-молитвами вже не одне століття вчить любити Україну.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини