У Чернігові відзначають День пам'яті та примирення
8 травня вся Україна разом із Європою та світом відзначає День пам'яті та примирення. Ця дата встановлена Указом Президента України «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом в Європі та 70-ї річниці закінчення Другої світової війни».

Цього дня віддають данину поваги мільйонам наших співвітчизників, які рятували від нацизму Україну, Європу та весь світ. Символом пам'яті жертв тієї війни, як і в багатьох країнах Європи, є червоний мак. У ті воєнні роки загалом за різними оцінками фахівців від 50 до 85 мільйонів вбитих по всьому світу, із них – від 8 до 10 мільйонів - українці. Понад 2 мільйони дівчат та юнаків були вивезені з України на примусові роботи на каторгу й концтабори.
У Чернігові меморіальні та урочисті заходи сьогодні розпочалися з покладання квітів до Меморіалу жертвам нацизму. Чернігівці, серед яких представники міської й обласної влади, ветерани, громадськість міста, зібралися у колишньому урочищі Подусівка, щоб хвилиною мовчання вшанувати пам'ять мирних жителів і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941-1943 роках. Заупокійну літію відправив настоятель храму Святої Великомучениці Катерини Православної Церкви України, протоієрей отець Роман (Кіник).
За підрахунками істориків, у ті воєнні роки в урочищі Подусівка були розстріляні та закатовані близько 15 тисяч мирних жителів, партизанів, військовополонених. Вони поховані в 11 братських могилах.
Пам'ятні заходи продовжились церемонією покладання квітів у сквері ім. М.Попудренка до братської могили, меморіальної стели загиблим учасникам АТО та «Небесної сотні». Тут зібралися ветерани війни, воїни-афганці, учасники АТО/ООС, офіцери та солдати ЗСУ, представники держустанов та місцевого самоврядування, політичних партій та громадських організацій.
До скорботного заходу долучилися Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник, голова обласної ради Ігор Вдовенко.
Чернігівці хвилиною мовчання вшанували солдатів, партизан і підпільників – людей, сильних духом, які в ті воєнні роки, ризикуючи власним життям, рятували всю Європу та світ від нацизму.
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.