Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 18:03:42

У бібліотеці Короленка відбулася лекція "Самооборона і закон"

22.04.2019   14:30Агенцiя

18 квітня у Чернігівській ОУНБ ім. В. Г. Короленка відбулася лекція "Самооборона і закон", яку організувала Освітня асамблея Чернігів. Лекторами були: юрист, історик, громадський активіст Павло Юцевич та адвокат Сергій Вольфовський.

На захід завітали юристи, правники, студенти, учні, громадськість міста.
 
Павло Юцевич та Сергій Вольфовський розповіли присутнім, що захист свого життя в небезпечній ситуації регулюється законом. Відповідно до статті 36 Кримінального кодексу України кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади, тому потрібно вміти постояти за своє життя правильно.
 
Під час лекції були розглянуті такі питання: поняття самооборони, рамки самозахисту, законодавство про необхідну самооборону, а також випадки застосування засобів самооборони, відповідальність людини за перевищення меж необхідного самозахисту. Розібрали типові ситуації та реальні приклади з життя, визначили законність застосування загальнодоступних засобів самооборони та їх ефективність.
 
Працівники Центру правової інформації Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка підготували та прокоментували книжкову виставку "Самооборона та її межі".
 
На виставці експонуються офіційні, науково-популярні, періодичні видання та ін. Підібрана література розкриває тему самооборони; дає змогу ознайомитися з поняттям меж допустимої самооборони; проаналізувати можливі випадки застосування засобів самооборони та відповідальність людини за перевищення меж необхідного самозахисту; дає класифікацію всіх можливих засобів захисту, які передбачені чинним законодавством України.
 
Особливу увагу звернули на такі видання:
  1. Судова практика Верховного Суду України у кримінальних справах [Текст] / Верхов. Суд України ; відп. ред. П. П. Пилипчук, [упоряд.: П. П. Пилипчук та ін.]. – Офіц. вид. – Київ : Ін Юре, 2006. – 391 с.
  Особливістю цього видання є те, що воно містить узагальнення судової практики, аналіз статистичних даних, рішення Конституційного Суду України з питань кримінального та кримінально-процесуального права, а також авторські науково-практичні статті. Використання цих матеріалів допоможе уникнути неоднозначного застосування норм кримінального та кримінально-процесуального права на практиці.
  2. Практика судів України з кримінальних справ, 2006–2007 [Текст] / Акад. прав. наук України, Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого ; за ред. В. В. Сташиса ; [уклад.: В. В. Сташис, В. І. Тютюгін]. – Київ ; Харків : Юрінком Інтер, 2008. – 878 с.
  У збірник увійшли матеріали судової практики з кримінальних справ, які були предметом розгляду судових інстанцій України і при розгляді яких суди давалися роз'яснення і приймалися рішення.
  3. Постанови Пленуму Верховного Суду України у кримінальних справах [Текст] / відп. ред. П. Л. Толстінов. – 2-ге вид., змін. та допов. – Київ : Скіф, 2007. – 491 с.
  4. Постанови пленуму Верховного Суду України в кримінальних справах [Текст] / Верхов. Суд України ; [за заг. ред. В. Т. Маляренка ; упоряд. М. П. Селіванов]. – Київ : Юрінком Інтер, 2005. – 366 с.
  У збірниках наводяться чинні постанови пленуму Верховного Суду України в кримінальних справах.
  5. Сливка С. С. Самозахист населення. Моральний аспект [Текст] / С. С. Сливка ; Львів. ін-т внутр. справ. – Львів : Каменяр, 1996. – 142 с.
  В умовах погіршення криміногенної ситуації виникає потреба навчитися захищати своє життя, честь та гідність у несподіваних ситуаціях. У книзі даються поради щодо самозахисту. Матеріал викладено у вигляді певних правил з коментуванням конкретних випадків, що мали місце у кримінальній практиці останніх років.
  6. Буткевич О. Право на збройний самозахист: відповідність Конституції і міжнародним зобов'язанням України [Текст] / О. Буткевич // Національна безпека і оборона. – 2016. – № 5/6. – С. 62–70.
  Стаття розкриває право громадян на вільне володіння вогнепальною зброєю для захисту життя, здоров'я, житла та власності.
  7. Домашняя самооборона: юридическиеаспекты [Текст] // Поради юриста. – 2017. – квіт. (№ 4). – С. 8–9.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини