Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 14:10:55

У Чернігівський міськраді звітував голова Ради ОСББ

03.04.2019   10:20Агенцiя

«Наше майбутнє залежить від зміни ментальності людей щодо сфери ЖКГ» - таким висновком завершилося обговорення звіту про роботу Ради голів ОСББ при чернігівському міському голові. Про роботу цього дорадчого органу його голова Максим Конашевич розповів на міській розширеній нараді в мерії 2 квітня.


Максим Конашевич порівняв ОСББ з маленьким містом зі своїм громадським транспортом (ліфтами), зі своїми дорогами й пішохідними зонами, зеленими насадженнями та всіма іншими об'єктами інфраструктури. Кожен голова ОСББ – як голова містечка, органи та процеси управління в ОСББ та місті теж подібні. І ця схожість дає людям розуміння, як керувати спільним майном.

У Чернігові створено 95 ОСББ. Рада їх керівників починалася з 12 ОСББ, зараз у прямому спілкуванні – близько 40. Було проведено 11 засідань, які здебільшого мали консультаційний характер. Радою надані пропозиції щодо змін та продовження дії програми підтримки ОСББ. Вони вдячні міському голові за підтримку саме цих змін, оскільки тепер у програмі зменшений до 15% відсоток для мешканців у співфінансуванні ремонту будинків, старіших за 50 років. Легші умови для старих будинків місто Чернігів запровадило першим, адже в інших містах України є хіба що практика співфінансування у пропорції 70/30.

У Чернігові вже успішно скористалися міською програмою співфінансування 19 ОСББ. Цього року за рахунок будинків старших 50 років їх число може значно збільшитися.

Нещодавно після зустрічі з міським головою було прийняте рішення, що всі питання щодо прибирання і взагалі утримання прибудинкової території ОСББ можуть вирішуватися через контакт-центр. Наразі договори з ним уклали 30 ОСББ, ще близько 10 будинків чекають на рішення зборів.

Також Максим Конашевич попросив активніше включати ОСББ в адресні програми ремонту ліфтів, дитячих майданчиків і міждворових проїздів.

Відповідаючи на це, міський голова запропонував вносити пропозиції до адресних програм, які ще формуються. А також доручив опублікувати всі адресні програми ремонтів по місту – адже ці дані мають бути максимально відкритими. 

-  Щоб ми в експлуатаційний термін устигали відновлювати всю інфраструктуру, потрібно коштів хоча б у 5 разів більше. Обираємо адреси, де найгірше або де проживає найбільше людей. По кожному рішенню є аргументи, є причини такого рішення. Ми можемо помилитися десь – підказуйте, розумні поради будемо максимально враховувати. Але для мене мій округ – це все місто, - наголосив він.

Міський голова поцікавився думкою голови Ради ОСББ щодо тарифу на утримання будинку і який обсяг ремонту та та оновлення комунікацій можна зробити в будинку за кошти, сплачені у межах квартплати на рівні існуючих тарифів. Голова Ради ОСББ відповів, що тарифу у 6 грн за м2 на всі бажані роботи в будинку дійсно недостатньо, потрібно не менше 8.

Владислав Атрошенко запропонував на прикладі ОСББ зрозуміти, чи готові мешканці приймати відповідальні рішення. Адже вони самі приймають тариф, самі контролюють доходи та видатки. Мало доходів - збільшують тариф, менший тариф - не буде коштів, наприклад, на заміну вікон на сходових клітинах. За таких умов  люди починають думати, збиратися, приймати рішення.

- Коли тарифи «спускаються зверху», вони сприймаються дуже негативно: платити важко, платоспроможність маленька. А коли це все відбувається на зборах власників квартир, то це вже форма самоврядування. Відбувається процес усвідомлення відповідальності – це надзвичайно правильний процес для зміни ментальності, від чого дуже багато що залежить. Зміна ментальності людей щодо ЖКГ та тарифів у правильному напрямку – це наше майбутнє, - підкреслив міський голова.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн

Населення Чернігівської області заборгувало за спожите тепло і гарячу воду понад 244 млн грн 13:30

Попри постійні військові небезпеки і фінансові труднощі, АТ «ОТКЕ» стабільно та надійно забезпечувало жителів 19 територіальних громад послугами, це понад 125 тисяч мешканців.

Переселенці і ветерани війни: що пропонує служба зайнятості 13:15

Продовжуємо інформувати роботодавців, переселенців та ветеранів про можливості та ресурси служби зайнятості. Черговий «круглий стіл» за участю громадян цих категорій, а також представників місцевої влади, служби зайнятості та соціальних партнерів відбувся в Менській міській раді під головуванням директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:53

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення, 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців

єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців 08:37

У рамках державної програми «єВідновлення» компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 39 чернігівців.

16 квітня: цей день в Україні і світі

16 квітня: цей день в Україні і світі 08:32

ДЕНЬ 783 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 783 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини