Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 03:24:42

На весь район маємо один обладнаний пляж

11.08.2012   17:51Агенцiя

Хоча літо вже до осені повертає, спека спадати і не думає. Усіх до води, мов магнітом, притягує. Добре, що Менщина на воду багата: вистачає річок, озер та ставків.

Отже скупатися і відпочити є де. А от чи безпечний такий відпочинок? Щоб відповісти на це питання, працівники районного відділу Держтехногенбезпеки провели рейдову перевірку місць відпочинку на воді. Результати не дуже втішні…

– Справжній, а не «дикий» пляж потребує дуже серйозної підготовки і обладнання, – розповідає інспектор райвідділу УДІТБ в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Він повинен мати паспорт, погоджений відповідними службами; акт водолазного обстеження дна акваторії водного об’єкту; обладнаний сезонний рятувальний пост; стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді; обладнану прибережну територію з туалетами, роздягальнями та тіньовими тентами.

На території нашого району такий пляж лише один – в санаторії «Остреч», та й то не всі необхідні документи має. Але рятувальник з човном та необхідною амуніцією на час перевірки знаходився на місці, і дно обстежене, й територія облаштована.

Міське місце відпочинку на річці Мена таким похвалитися не може: берег трохи до порядку довели, а все інше…

– Наскільки дозволяють кошти, намагаємося підтримувати порядок на міському пляжі, – коментує заступник міського голови Юрій Стальниченко. – «Грибки» і лави підремонтували, пофарбували. Спеціально закріплений працівник проводить щоденне прибирання. Але організувати офіційний, повністю обладнаний усім необхідним пляж найближчим часом немає можливості. Адже в Програмі соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік видатки на його створення не планувалися.

А як же справи з якістю річкової води? Чи безпечно купатися, не маючи остраху підхопити якусь хворобу?

– Ми обов’язково відбираємо проби води та ґрунту в рекреаційних зонах у Мені та Остречі, – запевняє виконуюча обов’язки головного державного санітарного лікаря району Юлія Зеркаль. – Проби річної води на вірусологічне обстеження проводить обласна СЕС, ми ж виконуємо бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження. У цьому році якихось значних відхилень від норми не виявлено. Воду в районі міського місця відпочинку перевіряємо кожні два тижні.

А на Десні місць для відпочинку – кілька десятків кілометрів. Де захотів, там ставай і насолоджуйся природою. Звичайно, про безпеку говорити важко: під час рейду працівники райвідділу Держтехногенбезпеки проінструктували кілька груп відпочиваючих, роздали пам’ятки з безпеки поводження на воді, але ж це – «краплина в морі». Усі водойми попереджувальними знаками не обставиш, а обладнаних місць для купання просто нема.

– Ще раз хочу звернутися до всіх жителів та гостей нашого району, – говорить Євгеній Довгаль. – Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом та твердим і чистим дном. Щоб запобігти нещасним випадкам на воді, купайтеся краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Не можна пірнати у воду в невідомих місцях та після тривалого перебування на сонці. В жодному разі не заходьте у воду в нетверезому стані! Слідкуйте за поведінкою дітей та не залишайте їх без нагляду. Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Кожному слід пам’ятати – вода помилок не прощає.

http://nslovo.com/blog/na-ves-rajon-majemo-odyn-obladnanyj-plyazh

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.