Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 червня, 04:12:11

Служба автодоріг перевірятиме вантажівки, які порушують вагові норми "весняного" обмеження

18.03.2019   14:27Агенцiя

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області планує здійснювати періодичні рейдові перевірки за дотриманням водіями вантажного транспорту "весняного" обмеження - 20 тонн загальна маса, 7 тонн на вісь.

До участі у рейдах, крім інспекторів Служби автодоріг, планується залучати представників місцевої влади, поліції та Укртранспбезпеки.

Найближча перевірка запланована на цьому тижні. 

Нагадуємо водіям вантажного транспорту, що недотримання вагових норм є загрозою безпеці дорожнього руху та прискорює руйнацію дорожнього покриття.

Особливо вразливими автошляхи є навесні у період відтавання ґрунтів дорожнього полотна.

Зокрема, говоримо про таке явище, як пучиноутворення - збурення дорожнього полотна, викликані інтенсивним накопиченням вологи і промерзанням ґрунтів.

 

Свою назву даний процес весняного руйнування дорожніх конструкцій дістав від зовнішнього характеру деформування дорожнього одягу - у вигляді нерівномірного спучування. Воно пов’язане з виникненням особливих механізмів міграції вологи у верхню зону земляного полотна в холодний період року. Ґрунт відтаює в першу чергу під дорожнім одягом. Коли вологість досягає границі текучості, міцність дорожнього одягу мінімальна. У місцях зимових пучин під дією навантаження руйнується дорожній одяг, утворюються осідання і проломи, матеріали дорожнього одягу перемішуються з ґрунтом.

Тож у весняний період виникає необхідність зменшити навантаження на автошляхи. З метою збереження та попередження руйнувань автомобільних доріг під час весняного відтавання ґрунтів земляного полотна, Служба автомобільних доріг у Чернігівській області обмежила рух вантажного транспорту по дорогах загального користування державного значення в межах Чернігівської області на період з 11.03.2019 року по 27.04.2019 року.

 

Вагою понад 20 тон і навантаженням на вісь понад 7 тс на наступних ділянках доріг державного значення загального користування:

  • Н-07 Київ – Суми – Юнаківка (на ділянці  км 122 – км 179, від м. Прилуки до межі з Сумською областю);
  • Н-27 Чернігів – Мена – Сосниця – Грем’яч (на всій протяжності);
  • Н-28 Чернігів – Городня – Сеньківка (на всій протяжності );
  • Р-56 Чернігів – Пакуль – КПП “Славутич” (на ділянці км 10 – км 50 від а/дороги М-01 до кордону з Білоруссю) та під’їзд до м. Славутич (на всій протяжності);
  • Р-65 КПП “Миколаївка” – Семенівка – Новгород-Сіверський – Глухів –
    КПП “Катеринівка” (на всій протяжності в межах Чернігівської області);
  • Р-67 Чернігів – Ніжин – Прилуки – Пирятин (на ділянці км 0 – км 66,
    та км 80 – км 155);
  • Р-68 Талалаївка – Ічня – Тростянець – Сокиринці – до а/д Н-07 з під’їздом до заповідника “Качанівка” (на всій протяжності);
  • Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів (на всій протяжності);
  • Р-82 Сосниця – Короп – а/д М-02 (на всій протяжності);
  • Р-83 Славутич – Любеч – Ріпки – а/д М-01 – Городня – а/д Н-28 – Сновськ – Корюківка – Семенівка – Костобобрів – Чайкине – а/д Н-27 (на всій протяжності).

Вагою понад 20 тон і навантаженням на вісь понад 7 тс на всіх територіальних дорогах державного значення загального користування, крім ділянок доріг з цементобетонним покриттям: Прилуки – Ладан, а/д М-02 – Бахмач, а також під’їздів до м. Ніжин і м. Борзна.

Рух без обмежень буде здійснюватися:

  1. Автомобільними дорогами:
  • М-01 Київ – Чернігів – Нові Яриловичі;
  • М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ;
  • Н-07 Київ – Суми – Юнаківка (на ділянці від межі Київської області до перехрестя а/д Р-67);
  • Р-61 Батурин-Конотоп-Суми;
  1. Під’їздами до міст:
  • м. Прилуки (від автодороги Н-07, від смт. Ладан та з боку м. Пирятин);
  • м. Ніжин (від автодороги М-02);
  • м. Борзна ( від автодороги М-02);
  • м. Бахмач (від автодороги М-02).

Строки зняття обмежень руху можуть бути скореговані при відновленні фізико-технічних характеристик доріг і стабілізації погодних умов.

З метою забезпечення життєдіяльності населення та стабільної роботи господарського комплексу області у період підготовки і проведення посівної кампанії, обмеження руху, що вводяться, не повинні стосуватись:

- пасажирського транспорту загального користування, аварійних служб та транспорту, що використовується при ліквідації наслідків стихійних явищ або надзвичайних ситуацій;

- транспорту із загальною фактичною масою до 20 тон, задіяного для перевезення сільгосппродукції (живності, молокопродуктів, кормів, посівного матеріалу, міндобрив, борошна та інших продуктів харчування), вугілля, дров, торфобрикету, зрідженого газу, паливно-мастильних матеріалів, сільгосптехніки, запчастин, за окремими погодженнями обласної державної адміністрації;

- транспортних засобів дорожніх організацій Укравтодору, а також підприємств, що виконують роботи за ордерами Служби автомобільних доріг або Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації, погодженими з УПП в Чернігівській області ДПП.

Останні новини Чернігівщини

До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).

“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45

Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39

На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.

Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57

Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини