Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 13:43:43

РЛП "Ялівщина": від вирішення проблем, що склалися навколо створення цього ландшафтного парку, Чернігів мав би вагомий виграш

06.03.2019   08:54Агенцiя

Й не лише як туристично приваблива природно-заповідна та рекреаційна зона, але і як «легені» міста на Десні і, не в останню чергу, як наповнювач місцевого бюджету... Ось тільки треба до цього прикласти певні зусилля. І особливо з боку міської влади... Саме про це говорили в обласній державній адміністрації на нараді з питання проблематики функціонування РЛП «Ялівщина» та дотримання вимог природоохоронного законодавства на його території.

Захід відбувся під головуванням заступника голови обласної держадміністрації Наталії Романової за участю першого заступника голови обласної ради Валентина Мельничука, секретаря Чернігівської міської ради Максима Черненка, очільників та відповідальних працівників профільних структурних підрозділів обласної та міської влади, обласної прокуратури, членів Громадської ради при ОДА, природоохоронців, представників громадськості та засобів масової інформації.

Сьогоднішня нарада відбулася після розгляду на початку лютого поточного року в обласній раді звернення комітету з реалізації Програми «Золоте намисто Чернігівщини» Громадської ради при ОДА до керівництва обласної представницької влади стосовно ігнорування на місцях пріоритетів державної екологічної політики щодо збереження об'єктів природно-заповідного фонду та порушень природоохоронного законодавства.

Тоді ж було напрацьовано та направлено листа на адресу облдержадміністрації з проханням розглянути питання про завершення робіт із встановлення меж території природно-заповідного фонду РЛП «Ялівщина» із залученням до їх обговорення керівництва міськради, вжити заходів із невідкладного проведення конкурсу на посаду очільника комунального закладу «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» Чернігівської обласної ради» тощо...

Зважаючи на важливість обговорюваних на сьогоднішній нараді питань, за пропозицією члена Громадської ради при ОДА Валентини Седячко, було обрано секретаря для ведення протоколу, який після оформлення буде направлено на розгляд Чернігівської міської ради.

В ході жвавого обговорення порядку денного, представники громадськості наголошували, що РЛП «Ялівщина» створено рішенням 19 сесії 6 скликання Чернігівської обласної ради від 28 березня 2014 року, але пройшло вже немало часу, а «віз, до якого повинна впрягтися міська влада, і нині там»: нічого, мовляв, не робиться в нормальному напрямку щодо налагодження ефективного функціонування ландшафтного парку.

В той же час, учасників наради було поінформовано, що 26 лютого 2019 року було підписано розпорядження голови ОДА про оголошення конкурсу на посаду очільника комунального закладу «РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради та формування відповідної конкурсної комісії. Також було зазначено, що засідання з цього питання відбудеться вже в другій декаді березня.

Заодно начальник Департаменту екології та природніх ресурсів Катерина Сахневич поінформувала присутніх про створення спеціальної ради з питань РЛП «Ялівщина», яку очолює нинішній директор згаданого парку Володимир Свердлов...

В ході наради окреслено немало проблем та зауважень, однак чи не найбільшою вимогою громадських активістів було саме питання термінового завершення робіт із розробки проекту землеустрою щодо організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду – РЛП «Ялівщина» в м.Чернігові.

Але ж цього питання, як наголосили активісти, без дієвої участі міської ради не вирішити. Таку ж точку зору висловили більшість виступаючих.

Погоджуючись із цим твердженням, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, зокрема зазначив, що народні обранці обласного органу представницької влади підтримали громадську ініціативу чернігівців і прийняли ще півдесятка років тому відповідне рішення зі створення вищезгаданого ландшафтного парку. Проте без участі міської влади у розв'язанні порушеного громадою питання, проблематика функціонування РЛП «Ялівщина» та дотримання вимог природоохоронного законодавства на його території залишатиметься не вирішеною.

На думку промовця, якщо громадськість міста вносить свої пропозиції щодо вдосконалення його територіальної інфраструктури, екологічної безпеки, туристичної привабливості, то їх впровадження - це, насамперед, прерогатива керівництва місцевої територіальної громади. Він також висловив впевненність, що наступне засідання з порушеного питання повинно відбутися безпосередньо в сесійній залі міської ради за участю її керівництва, депутатського корпусу, представників громадськості, профільних установ виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

А поки що, як було акцентовано на нараді, відповідно до підписаного 26 лютого 2019 року розпорядження голови ОДА, темою найближчого зібрання буде обговорення питання щодо оголошення конкурсу на посаду очільника комунального закладу «РЛП «Ялівщина» Чернігівської обласної ради та формування відповідної конкурсної комісії.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця

20 червня - День Святої Трійці. П’ятидесятниця 07:24

Дух Святий, за обітницею Спасителя, зійшов на апостолів у вигляді вогненних язиків, на знак того, що Він дав апостолам здатність і силу для проповіді Христового вчення всім народам.

20 червня - День медичного працівника

20 червня - День медичного працівника 07:22

День медичного працівника - свято лікарів та пацієнтів Професійне свято, нині Міжнародний День медичного працівника відзначається в третю неділю червня.

20 червня - День батька (День тата)

20 червня - День батька (День тата) 07:20

Ініціатором першого Дня батька виступила жінка Свято День батька відзначають у третю неділю червня.

20 червня - Всесвітній день біженців

20 червня - Всесвітній день біженців 07:18

Протягом багатьох років різні країни та регіони відзначали власні пам’ятні дні й навіть тижні, присвячені біженцям. Одним з найвідоміших вважається День африканських біженців, який відзначається в кількох країнах 20 червня.