Прокуратурою Чернігівської області підведено підсумки роботи у 2018 році
У прокуратурі області підведено підсумки роботи у 2018 році та визначено основні завдання на наступний період.

У заході взяли участь координатор Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, заступники прокурора області, керівники місцевих прокуратур та їх заступники, начальники галузевих відділів апарату прокуратури.
Під час заходу висвітлено не лише позитивні напрацювання відомства, але й обговорено проблемні питання прокурорської діяльності з метою розроблення конкретних заходів для їх подолання.
Враховано, що при здійсненні нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, на виявлені порушення прокурорами внесено 263 документи реагування, скасовано 27 незаконних актів, поновлено права 47 осіб, дисциплінарну відповідальність понесли 216 службовців.
Гостро та принципово прокурори реагували на повідомлення у ЗМІ про порушення конституційних прав в’язнів.
У документах реагування, направлених безпосередньо керівнику Національної поліції України, до Міністерства юстиції України, неодноразово упродовж року зверталася увага на низку проблемних питань, пов’язаних із забезпеченням умов тримання, медичним обслуговуванням в’язнів в установах Державної кримінально-виконавчої служби України та спеціальних установах Нацполіції.
За втручання прокуратури області на потреби лікування в’язнів до установи виконання покарань забезпечено надходженням коштів на суму понад 1 млн грн.
За умови пильної уваги прокурорів до забезпечення принципу невідворотності покарання розшукано та направлено до виправних установ 77 осіб, сплачено майже 700 тис грн на виконання кримінального покарання у виді штрафу.
Місцевих прокурорів зорієнтовано на необхідності підвищення рівня співпраці з представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Також на нараді відмічено про зменшення на 4,9% рівня злочинності в регіоні.
Забезпечено значно вищий від загальнодержавного відсоток розшуканих злочинців та розшуканих безвісти відсутніх осіб.
Збільшилась кількість закінчених кримінальних проваджень шляхом звернення до суду з обвинувальним актом. Водночас у 3,3 рази їх стало більше щодо земельних правовідносин, на 38,5% - у бюджетній сфері, на 70% – про корупційні кримінальні правопорушення.
Прокурорами прийнято участь у розгляді судами 277 протоколів про правопорушення, пов’язаних з корупцією, до відповідальності притягнуто 200 правопорушників. Внесено 81 подання, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 16 осіб.
В цілому у 2018 році викрито 8 організованих злочинних груп. Законної сили набрали вироки у 9 кримінальних провадженнях зазначеної категорії, у 8 з яких підтверджено кваліфікуючу ознаку «вчинення злочину у складі ОЗГ». Відзначено, що слідчими прокуратури до суду направлено обвинувальний акт у провадженні про кримінальні правопорушення, вчинені організованою злочинною групою у складі працівників поліції та ДПтСУ (СІЗО).
Забезпечено якісне виконання повноважень у сфері міжнародного співробітництва під час кримінального провадження. Так, на території області з метою подальшої екстрадиції затримано 12 осіб. Забезпечено фактичну передачу компетентним органам іноземних держав 7 осіб, які перебували в розшуку.
На захист інтересів держави у сфері охорони дитинства пред’явлено позови на 5,5 млн грн, задоволено 35 позовів на суму 3,1 млн грн. Реально виконано судові рішення на 2,5 млн грн з 3,5 млн гривень. Повернуто в користування державних дитячих установ 100 га земель (8 доробок у державі).
Забезпечено ефективну реалізацію представницьких повноважень. Задоволено 354 позови (перше місце в Україні) на 279 млн грн (2017 – 353 позовів на 250,1 млн грн), ще 14,7 млн грн добровільно відшкодовано за закритими справами.
У сфері земельних правовідносин задоволено 77 позовів на суму 216,9 млн грн, ще майже 12 млн грн добровільно відшкодовано. Повернуто та попереджено до вибуття 8037 га земель, що є одним з найкращих доробків у державі (2 доробок у державі).
У сфері державної і комунальної власності задоволено 33 позови на 54,7 млн грн, що більш ніж у 7 разів перевищує результат 2017 року (7,5 млн грн). Судові рішення виконано на 147,6 млн грн із 194,3 млн грн, які підлягають виконанню, що становить (76 %).
Із доповідями стосовно результатів роботи та пропозицій щодо шляхів підвищення ефективності діяльності виступили перший заступник та заступники прокурора області, які детально зупинилися на здобутках та проблемних аспектах.
Також на нараді заслухано пояснення окремих керівників структурних підрозділів, місцевих прокуратур та начальників територіальних відділів.
Проаналізувавши стан справ, визнано за необхідне застосування нових підходів в діяльності структурних підрозділів регіональної прокуратури, у тому числі з метою ефективного впливу на злагоджену та результативну роботу місцевих прокуратур.
Першочерговою залишається робота з попередження, виявлення та припинення корупційних злочинів, кримінальних правопорушень у сферах надро- і лісокористування, земельних правовідносин, бюджету, оподаткування, а також злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних засобів та психотропних речовин.
За результатами наради прийнято рішення та ухвалено заходи, спрямовані на подальше поліпшення роботи органів прокуратури області.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.