У Чернігові системно борються з протиправним безоплатним використанням землі
Вже два роки поспіль місто Чернігів системно займається стягненням у бюджет територіальної громади збитків з неплатників за землю. 21 лютого виконавчий комітет міської ради затвердив черговий перелік актів щодо таких боржників, складений за результатами роботи міської Комісії з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам.
Ця комісія розглядає питання про визначення та затвердження сум збитків при використанні земельних ділянок з порушенням законодавства. Її засідання відбулося напередодні, 5 лютого.
Цього разу до затвердженого виконкомом переліку увійшли акти комісії на загальну суму понад 3,8 млн грн. Вони стосуються 6 земельних ділянок, які використовують юридичні особи, та 9 ділянок, які використовують громадяни та фізичні особи-підприємці.
Прийняття рішення виконкому дає можливість вчиняти від імені територіальної громади подальші дії, направлені на стягнення коштів.
Як розповів прес-службі міської ради керівник міського управління земельних ресурсів Василь Дмитренко, претензійна робота з боржниками є досить результативною. Навіть з переліку, затвердженого виконкомом 21 лютого, 263 тис. грн вже сплачені в добровільному порядку.
А протягом минулого року був затверджений 81 такий акт на загальну суму понад 25 млн грн - і з них вже сплачено більше 10,5 мільйонів. По решті тривають судові процеси.
У випадках, коли боржник зацікавлений у виправленні ситуації, але сума заборгованості для нього є надто великою, місто дає згоду на реструктуризацію боргу. І для боржника це набагато вигідніше, ніж задавнювати проблему - а потім програти суд і сплачувати крім усієї суми ще й судові витрати, - додав Василь Дмитренко.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).