"Перевага децентралізації: Городнянська ОТГ за рік збільшила доходи на 11 мільйонів", - О.Мисник під час візиту в район
Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник побував у Городнянському районі. Свою робочу поїздку почав із відвідин у райцентрі школи № 2 та місцевого ліцею.
Варто зазначити, що городнянський ліцей утворений восени минулого року шляхом об’єднання двох закладів: навчально-реабілітаційного центру та спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІступенів з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів. Наразі в ліцеї функціонують 16 дошкільних груп та 24 класи, 13 з яких — спеціальні (класи з тяжкими порушеннями мовлення та інтелектуального розвитку). Інклюзивне навчання забезпечене для чотирьох учнів. Загалом на базі закладів освіти, розташованих у Городнянському районі, функціонує 7 класів з інклюзивною формою навчання, введено 7 посад асистента вчителя.
— Діти з особливими освітніми потребами — рівноправні члени суспільства. На сьогодні у 109 школах області функціонують 225 класів з інклюзивним навчанням для 275 дітей, — зазначив Олександр Мисник. — Інклюзивна освіта не залишається поза увагою Президента України і виконавчої влади області. За ініціативи Глави держави цьогорічна ці потреби збільшено субвенцію до одного мільярда гривень.
Під час зустрічі з керівництвом району, об’єднаних територіальних громад, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, депутатами місцевих рад голова ОДА зупинився на реформі децентралізації.
На території Городнянського району функціонуютьдві об’єднані територіальні громади — Городнянська міська та Тупичівська сільська. Не визначились щодо входження до складу громад ще 13 рад.
— Вперше в історії України центральна влада не тільки пообіцяла передати гроші на місця, а й виконала свою обіцянку. На сьогодні понад 50% бюджетних коштів автоматично поступають на місця і розподіляються місцевими бюджетами. Так, доходи Городнянської ОТГ порівняно з 2017 роком зросли більш ніж на 11 мільйонів гривень, — підкреслив Олександр Мисник. — Переконаний, що переваги реформи жителі об’єднаних громад вже оцінили. Втім, це тільки ремонт доріг та соціальних об’єктів, встановлення вуличного освітлення. У подальшому — це додаткові робочі місця та економічний розвиток. Ресурси ви для цього маєте.
Принагідно голова ОДА відвідав Городнянське лісове господарство та подякував працівникам за їх внесок у розвиток держпідприємства. Це одне з успішних підприємств не лише району, а й лісової галузі Чернігівщини. Лише торік воно сплатило податків понад 45 мільйонів гривень. Половина з них — це власні зароблені кошти.
— Робота городянських лісівників цінується і за кордоном, адже основний ринок збуту продукції — країни ЄС. Розумію, що за цими фактами стоїть тяжка щоденна робота потужного колективу, який розвиває економіку нашого регіону, — зазначив Олександр Мисник.
Побував голова ОДА ще на одному підприємстві, що займається вирощуванням зернових та технічних культур,виробництвом молока і м’яса, — СТОВ «Віра» у селі Вихвостів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.