Десна купить тренажер механіка-водія Оси
169-й навчальний центр Сухопутних військ Збройних Сил України оголосив два тендери щодо закупівлі складових тренажеру механіка-водія бойової машини 9А33 зі складу ЗРК «Оса».

Зокрема планується придбати макет кабіни відділення управління бойової машини 9А33 (очікувана вартість 1,44 млн.грн) та спеціалізований програмно-апаратний комплекс для тренажера механіка-водія (2,14 млн.грн). Початок аукціону 19 та 18 лютого відповідно.
Основні вимоги до конструкції та функціональності макета кабіни:
адекватність розмірів та розміщення обладнання макету кабіни;
адекватність панелей приладів реальним, відповідність підсвічування обладнання, шкал приладів, транспарантів та шильдиків реальному відділенню управління;
динамічна платформа повинна забезпечувати адекватність динамічних характеристик БМ 9А33 при русі суходолом за рахунок відтворення нахилів макету кабіни, відтворення акселераційних навантажень при наборі швидкості та гальмуванні, при поворотах, а також при подоланні перешкод.
Спеціалізований програмно-апаратний комплекс для тренажера механіка-водія бойової машини 9А33 являє собою комп’ютерну систему, набір спеціалізованих програм та електронних бібліотек, призначених для моделювання та відтворення:
алгоритмів роботи вузлів, агрегатів та систем БМ 9А33;
зовнішнього фізичного миру, в якому функціонує модельована БМ 9А33, в тому числі його візуалізації;
фізичних законів пересування БМ 9А33 по різним типам місцевості з урахуванням долання перешкод та пересування у воді;
обстановки тренувань та тренувальних завдань.
Минулого місяця навчальним центром Сухопутних військ також були оголошені тендери щодо купівлі динамічних тренажерів танків Т-72, Т-64, автомобіля КрАЗ-6322, тягача МТЛБ. Тренажери танків, БМП та іншої техніки активно закуповуються останні кілька років.
Нагадаємо також, що до початку російської агресії – у 2013-14 роках, у рамках запланованого масштабного скорочення ЗСУ, навчальний центр «Десна» майже встигли розформувати – завершити заходи планувалось до 30 червня 2014 року.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною