Друга лікарня обладнана новітнім устаткуванням для раннього виявлення раку
Щогодини понад 20 українців дізнаються, що хворі на рак. Проте більшість із них доводять: онкологія – не вирок! 4 лютого, у Всесвітній день боротьби з раком, вся світова спільнота знову б’є в набат, аби нагадати, що попередити хворобу легше, аніж її лікувати.

Наразі Чернігівська міська лікарня №2 обладнана новітнім устаткуванням для діагностики, що дозволяє виявити злоякісні утворення на досить ранній стадії й успішно вилікувати їх у 95% пацієнтів. Нині найчастіше діагностують патологію молочної залози та сечостатевої системи.
Як зазначив заступник головного лікаря з медичної частини медзакладу, лікар-мамолог Валерій Якунін, обізнаність у ризиках захворювання, симптомах раку змушує людей відповідальніше ставитися до свого здоров’я. За останні роки підходи в лікуванні раку змінилися. Основна панацея − вчасна діагностика та профілактика. Ефективність у боротьбі з раком залежить, перш за все, від самого пацієнта, від його поінформованості – наскільки він буде прислуховуватися до рекомендацій лікаря та відповідально ставитися до свого здоров’я.
– Хворий має щорічно робити профілактичні огляди – зробити флюорографічне дослідження; жінки − пройти гінеколога та мамолога; ті, кому за 45 років, – пройти мамографію, при будь-якій настороженості зробити ендоскопічне дослідження, – наголосив лікар-мамолог.
Як акцентувала увагу громади лікар-гінеколог Тетяна Разумцова, треба переступити ту межу, коли людина виправдовує своє небажання звернутись до лікаря неприємними відчуттями або острахом.
– Ми всі розуміємо, що візит до гінеколога чи уролога стосується інтимної сфери людини. Втім профілактичні огляди – це життєво важлива необхідність.
Прес-служба КНП "Чернігівська міська лікарня №2" ЧМР
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).