Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 16 жовтня, 02:10:56

Органами прокуратури області забезпечується захист інтересів держави у справах за позовами інших осіб

04.02.2019   08:43Агенцiя

Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на недопущення порушення інтересів держави у ході розгляду судами справ за позовами інших осіб.

З цією метою, використовуючи повноваження, надані статтею 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурором здійснюється вступ у розгляд судових справ, насамперед тих, де вирішуються питання стягнення коштів з бюджету на користь приватних юридичних осіб.
   
Лише у 2018 році у справах наведеної категорії, розглянутих за участі прокурорів, судами відмовлено у стягненні з бюджету 10,8 млн грн на користь позивачів.
   
Крім того, органами прокуратури області здійснюється моніторинг судових рішень, розміщених в Єдиному державному реєстрі з метою недопущення порушення майнових інтересів держави та територіальних громад.
   
Так, зокрема встановлено, що одним з районних судів області за фізичними особами визнано право власності на об’єкти комерційної нерухомості загальною площею майже 1,5 тис. м² за набувальною давністю без належної оцінки та перевірки всіх матеріалів справи.
   
За таких обставин, прокурором ініційовано вступ у розгляд вказаних справ шляхом внесення апеляційних скарг. За результатами їх розгляду Апеляційним судом Чернігівської області вказані рішення суду I інстанції скасовано.
   
Також, за ініціативи прокурора одним з місцевих судів за нововиявленими обставинами переглянуто винесене10.03.2015 рішення, яким зобов’язано реєстратора внести відомості про право приватної власності на майновий комплекс, що знаходиться в смт. Новоайдар Луганської області та входить до складу ДАК «Хліб України». Як результат, оспорюване рішення скасовано, у задоволенні позову приватного товариства відмовлено.
   
Подальша робота щодо захисту майнових інтересів держави триває.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави

У Прилуках висадять 130 кущів троянд, 400 тюльпанів та посіють 3,5 тис. кв. м газонної трави 16:52

У Прилуках активно триває озеленення центральних клумб в межах міні-скверів та навчальних закладів.

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули

У Ніжині школи з понеділка йдуть на канікули 16:49

Додаткові канікули з 18 по 24 жовтня 2021 року в закладах загальної середньої освіти Ніжина. Садочки працюють в звичному режимі.

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021»

Визнання Національного бізнес-рейтингу «Лідер року 2021» 16:35

Національний бізнес-рейтинг в Україні – частина міжнародного співтовариства успішних організацій.

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн

На Чернігівщині продали сільгоспділянку всього за 630 грн 16:30

За 100 днів ринку землі, найдешевшу земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства продали на Чернігівщині.

 На Чернігівщині продають виправну колонію

На Чернігівщині продають виправну колонію 16:26

Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх виставили на продаж. Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська.