Заборгованість із заробітної плати в області зменшується
За даними статистики, на початок цього року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам 19 підприємств-боржників Чернігівщини становила більше 17 мільйонів гривень. Втім, попередній моніторинг, проведений Департаментом соціального захисту населення ОДА, показав, що наразі зарплатні борги зменшилися майже на чотири мільйони, серед боржників залишились 16 підприємств.
Про це йшла мова на засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Наразі повністю виплатили заборговане ПрАТ «Камвольно-суконна компанія «Чексіл» (1,8 мільйона гривень) та дочірнє підприємство НАК «Надра України» «Чернігівнафтогазгеологія» (206,9 тисячі гривень). Крім того, на 1,7 мільйона гривень зменшив заборгованість Ніжинський комбінат хлібопродуктів, майже на 128 тисяч — Остерське виробниче управління житлово-комунального господарства (Козелецький район).
Серед боржників — 9 економічно активних підприємств, що заборгували своїм працівникам 7,8 мільйона гривень (більш ніж 58% від загальної суми).
Майже третина заборгованості (або 5,6 мільйона гривень) припадає на 7 підприємств, що призупинили свою економічну діяльність або стосовно яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності чи визнання їх банкрутами.
Відсутня заборгованість із заробітної плати серед економічно активних сільськогосподарських підприємств та підприємств, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів.
У територіальному розрізі не мають боргів із виплати зарплати підприємства 19 районів області (Бахмацького, Бобровицького, Борзнянського, Варвинського, Городнянського, Ічнянського, Коропського, Корюківського, Куликівського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Ріпкинського, Семенівського, Сновського, Срібнянського, Талалаївського, Чернігівського, м. Прилуки та м. Н.-Сіверський), а також міст обласного підпорядкування (Прилук та Новгорода-Сіверського).
Найбільше заборгували найманим працівникам у Чернігові та Ніжині (майже 95% від загальної суми).
— На сьогодні дієвим способом погашення боргів залишається вирішення питання у судовому порядку. Втім, то не вихід із ситуації. Адже це передбачає додаткові фінансові витрати для підприємства, — зазначила Наталія Романова. — Області потрібні активні підприємства, які забезпечуватимуть населення робочими місцями. Водночас не порушуватимуть законодавство про працю. Для цього й існують процедури санації.
Варто зазначити, що графіки погашення заборгованості по зарплаті мають бути затверджені до 20 лютого.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.