Завдання поліції під час виборів – охорона правопорядку та недопущення правопорушень
Поліція – аполітична структура, яка захищає не інтереси того чи іншого кандидата (партії), а Закон. Про це вкотре наголосили під час розширеної наради керівництва ГУНП в Чернігівській області.
Одна з тем, яку порушували на нараді – проведення виборів на Чернігівщині. З огляду на це, окрім керівників районних відділів поліції, в роботі наради взяв участь радник міністра внутрішніх справ України Володимир Філенко та члени робочої групи з контролю за правопорядком на виборах і представники Громадянської мережі «ОПОРА». Поліція та представники неурядової організації домовилися про співпрацю.
Зі слів радника міністра внутрішніх справ України Володимира Філенка, у відомстві налаштовані на те, щоб виборчий процес пройшов з якомога меншою кількістю порушень. Він також наголосив на тому, що виборчий процес в Україні пройде під наглядом закордонних партнерів.
Володимир Філенко поспілкувався з особовим складом, нагадав про найпоширеніші в Україні політичні технології, про права та обов’язки поліцейських під час виборчого процесу та порадив правоохоронцям пригадати досвід попередніх виборів.
- Поліція працює на закон! Громадянська мережа «ОПОРА» у цій справі є нашим партнером. Ми в рамках закону надаватимемо її представникам усю необхідну інформацію й реагуватимемо на кожне повідомлення як від членів «ОПОРи», так і від громадян, - сказав начальник Головного управління Нацполіції в області Едуард Альохін. Він також наголосив, що будь-яка інформація з Інтернету може стати приводом для відкриття кримінального провадження.
Представники Громадянської мережі «ОПОРА» зауважили, що у них за плечима також далеко не перша виборча кампанія. Зокрема, робота координатора спостереження за виборами Президента України в Чернігівській області Наталії Висіканець полягає у фіксуванні усіх без винятку правопорушень.
- Порушення законодавства не може бути суттєвим чи не суттєвим. Якщо правопорушення є, то ми його фіксуємо та повідомляємо поліцію, - сказала вона.
Тим часом громадський омбудсмен захисту виборчих прав у Чернігівський області Олена Рогова слідкуватиме за станом досудового розслідування та за перебігом розгляду справ безпосередньо у суді.
- Я писатиму звіти про реакцію поліції на правопорушення виборчого законодавства, і сподіваюся, що Чернігівська область буде лідером з дотримання законів, - сказала Олена Рогова.
Для швидкого обміну інформацією щодо перебігу виборів на Чернігівщині в поліції створена спеціальна робоча група, яка аналізує інформацію про кожне правопорушення та реагує на нього відповідно до чинного законодавства. Співробітники поліції за жодних обставин не будуть брати участі або сприяти політичним схемам. Завдання поліції – охорона правопорядку та недопущення провокацій.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.