"Українські вечори": відверті розмови про головне
Філіжанка кави чи запашного чаю та розмови на суспільно-важливі теми у компанії представників влади, громадськості та усіх небайдужих та зацікавлених. Учора за підтримки Чернігівської облдержадміністрації стартував проект «Українські вечори».
Ідея зустрічі саме в такому форматі належить раднику голови ОДА, заступнику керівника громадської організації «Центр тактичного навчання СОТА» Олександру Мезенцеву. Задумку підтримали й інші колеги: голова Чернігівського підрозділу Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання добровольців», керівник Центру допомоги учасникам АТО в області Світлана Здор; очільник «Товариства сприяння обороні України» Ігор Бизган; учасник бойових дій у зоні антитерористичної операції Михало Малець.
Модератор заходу — знана громадська активістка, засновниця Безкоштовних курсів української мови Людмила Зіневич.
Тема зустрічі — «Автокефалія як духовна основа незалежності України». Детальніше про значимість події зібранню розповіли кандидат філософських наук Тамара Андрійчук; настоятель храму Святої Великомучениці Катерини, Секретар Чернігівської єпархії Православної Церкви України отець Роман (Кіник); капелан, священик храму Святої Великомучениці Катерини Православної Церкви України отець Євген (Орда).
В обговоренні взяли участь й заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова та радник голови ОДА Володимир Ткач.
— Символічно, що саме в День Соборності України ми говоримо про ще одну значиму подію для духовної єдності українців — отримання Томосу. Україна постійно в боротьбі за незалежність чи її відстоювання. Втім, кожен крок на цьому тернистому шляху — ще одне свідчення незламності та прагнення справедливості, — зауважила Наталія Романова. — Обговорення саме у затишній кав’ярні дозволить залучити більшу кількість слухачів, навіть просто випадкових. В атмосфері вечірнього затишку неофіційної установи люди більш відкриті.
Присутні ще раз згадали хвилюючу мить отримання автокефалії, переглянувши відео з церемонії підписання Томосу. Щемності моменту додав музичний виступ Народного артиста України Василя Нечепи.
На завершення зібрання спільно виконало духовний гімн України «Боже, Великий, Єдиний».
Департамент інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.