Розробки чернігівських науковців – вагомий аргумент для отримання оборонних замовлень, - Олександр Мисник
Про зростання військового та економічного потенціалу Чернігівщини говорили під час зустрічі голови ОДА Олександра Мисника з колективом Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки.
Нагадаємо, 2014 року Інститут змінив місце дислокації, а частина його колективу, не зрадивши присязі, покинула анексований Крим і переїхала до Чернігова.
Наразі це — головна науково-дослідна установа Міністерства оборони України, що розробляє та тестує новітні зразки озброєння. Значна частина означеної техніки використовується у зоні ООС.
Однак, окрім військової користі, Інститут має значний економічний потенціал. Саме його розробки можуть бути основним аргументом для отримання оборонних замовлень місцевими підприємствами. Така практика вже є.
До речі, колектив ініціює створення Наукового парку «Центр оборонних технологій», що дасть змогу сконцентрувати чималу кількість ресурсів саме на Чернігівщині.
– Підтримую ідею колективу – створити в Україні Науковий парк «Центр оборонних технологій». Це дасть змогу отримати і бази, і техніку для проведення випробувань, і загалом модернізувати сферу. До того ж, розробки чернігівських науковців – вагомий аргумент для отримання оборонних замовлень, - зауважив Олександр Мисник.
Мова йшла і про безпосередню користь роботи Інституту для цивільного населення. Серед перспектив — відновлення аеродрому «Півці» як багатофункціонального летовища.
– Нині головним завданням для України є перехід на стандарти НАТО, побудова сектору безпеки і оборони та оборонно-промислового комплексу, який відповідає найкращим зразкам провідних європейських держав та держав – членів НАТО. І нам важливо, щоб Чернігівщина показала приклад не лише Україні, а й Європі та всьому світу – що роль нашої області у цьому – не остання, - зазначив Олександр Мисник.
Голова ОДА зауважив, що облдержадміністрація готова всебічно підтримувати ініціативи установи та спільно шукати шляхи для їх реалізації.
Департамент інформаційної політики та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.