Судом апеляційної інстанції ухвалено 90 нових вироків
Підтримання публічного обвинувачення в суді є однією з важливих конституційних функцій прокуратури.
Враховуючи це, упродовж минулого року органами прокуратури області вживались заходи спрямовані на доведення обвинувачення в суді та відновлення порушених прав громадян, які постраждали внаслідок вчинення стосовно них злочинів.
Так, за участі прокурорів усіх рівнів судами першої інстанції розглянуто більше 3,6 тисяч кримінальних проваджень. З ухваленням вироків розглянуто 2315 проваджень, із застосуванням заходів медичного – 18 та 7- виховного характеру.
З метою забезпечення основних засад кримінального судочинства, прокурори за наявності підстав реагували на усунення помилок, допущених судами першої інстанції при ухваленні судових рішень шляхом їх апеляційного оскарження.
Відтак, судом апеляційної інстанції за участі прокурорів перевірено законність 717 судових рішень, з яких майже половина переглядалась за скаргами прокурорів.
В цілому у 2018 році прокурорами подано апеляційні скарги на судові рішення щодо 283 осіб. За їх скаргами змінено та скасовано рішення щодо 250 осіб, щодо 94 – ухвалено нові вироки, у тому числі щодо 77 осіб у зв’язку із м’якістю призначеного покарання.
Як приклад, судом першої інстанції за вчинення злочинів, передбачених п. 2 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство малолітньої дитини) та ч. 2 ст. 15, п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України (закінчений замах на умисне вбивство малолітньої дитини) обвинуваченому призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі. За апеляційною скаргою прокурора - довічне позбавлення волі.
Також за апеляційною скаргою прокурора обвинуваченому, який вчинив злочини, передбачені ч. ч. 3 ст. 153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо малолітніх) та ч. 2 ст. 156 (розбещення малолітніх) КК України скасовано вирок суду у частині призначеного покарання, та замість 7 років позбавлення волі призначено 10.
Внаслідок своєчасного та обґрунтованого реагування прокурорів на порушення, які допускаються суддями під час ухвалення виправдувальних вироків за апеляційними скаргами прокурорів скасовано незаконні вироки стосовно 18 осіб.
Робота на вказаному напрямі триває.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Уряд працює, щоб переспрямувати більше електроенергії для потреб побутових споживачів 12:57
Триває підготовка низки рішень Уряду, щоб перерозподілити споживання електроенергії і спрямувати її для побутових споживачів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:57
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
У Чернігові можна отримати послугу безкоштовного протезування за державною програмою 12:55
Безоплатна програма протезування доступна як для військових, так і для цивільних.
Напав та стріляв по цивільним – судитимуть військовослужбовця рф 12:53
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури у порядку спеціального досудового розслідування направлено до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця зс рф за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).
Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36
Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.