Судом апеляційної інстанції визнано обгрунтованими вимоги прокурора щодо повернення у розпорядження держави 108 гідротехнічних споруд
У межах реалізації представницьких повноважень регіональною прокуратурою виявлено факт незаконного використання приватним суб’єктом господарювання державного майна – 108 гідротехнічних споруд для здійснення промислового риборозведення.
Як раніше повідомлялося, у 2015 році між державним підприємством «Укрриба» та приватним підприємством укладено договір зберігання державного майна та додаткову угоду до нього, за якою зберігачу, тобто суб’єкту господарювання, надано право використання гідротехнічних споруд, що перебувають на балансі державного підприємства.
Оскаржуваний договір укладений з порушенням норм законодавства, зокрема Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та мав удаваний характер, оскільки фактично між сторонами виникли правовідносини з оренди державного майна.
Внаслідок дії зазначеного правочину доходи, отримані від використання у господарській діяльності гідротехнічних споруд, залишалися у приватного суб’єкта господарювання та не зверталися в дохід державного підприємства.
З метою поновлення прав держави на використання гідротехнічних споруд, прокуратурою області у травні 2018 року пред’явлено позов до господарського суду Чернігівської області про визнання договору зберігання недійсним.
Дослідивши надані сторонами докази та пояснення по суті позову, місцевий суд визнав вимоги регіональної прокуратури обґрунтованими та 03.10.2018 задовольнив позов у повному обсязі.
Наполягаючи на позиції правомірності використання державного майна за договором зберігання, відповідачем оскаржено таке рішення до апеляційної інстанції.
У ході розгляду, апеляційним господарським судом ґрунтовно перевірено доводи апеляційної скарги, враховано позицію прокуратури області та вже у цьому році постановлено, що приватний суб’єкт господарювання не має законних підстав використовувати майно за договором зберігання.
Відтак, майно підлягає поверненню у розпорядження держави та може бути передано в оренду за результатами проведення конкурсу.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Новгород-Сіверщині поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого у 17 разів перевищував допустиму межу 12:40
Днями у м. Семенівка Новгород-Сіверського району поліцейські викрили 47-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння (3,44 проміле).
Не подавав декларації протягом двох років – судитимуть заступника директора комунального закладу 12:19
Прокурорами Козелецької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно заступника директора одного з комунальних закладів Чернігівського району за фактом неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (ст. 366-3 КК України).
Від «Власної справи» до відшкодування збитків через війну: якою державною підтримкою може скористатися бізнес Чернігівщини 11:37
Наразі в Україні діє низка державних програм, спрямованих на підтримку підприємництва. При цьому прифронтові регіони, зокрема й Чернігівщина, мають певні переваги порівняно з іншими територіями.
З 1 квітня починається прийом заяв на зарахування дітей до 1-го класу закладів освіти міста Чернігова 11:14
Заява, встановленого зразка, про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини (з пред'явленням документу, що посвідчує особу заявника) особисто до 29 травня 2026 року.
Підірвав навчальну гранату в багатоповерхівці: чернігівські поліцейські затримали хулігана 10:42
Поліцейські Чернігівського райуправління поліції затримали 52-річного містянина, який вчинив хуліганські дії із застосуванням навчальної гранати.