Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 19:37:46

Закупити роздільні контейнери та встановити сортувальну лінію: як Городнянська ОТГ погодилася вирішити питання стихійних звалищ?

14.01.2019   15:48

Вивезти сміття зі стихійних звалищ, налагодити централізований вивіз із сіл об’єднаної громади, додати до заявки на субвенцію закупівлю необхідної кількості контейнерів для роздільного збору сміття та сміттєсортувальної лінії.

Такі розпорядження голови Городнянської ОТГ стали результатом публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала громадська організація “Центр UA” 10 січня.

Понад рік в Україні діє правка до закону “Про відходи”, що забороняє захоронення несортованого сміття. У Городнянській ОТГ мешканці продовжують позбуватись сміття у непристосованих для цього місцях, створюючи загрозу місцевій екосистемі та здоров’ю самим мешканцям.

Представники місцевої влади та активісти вважають, питання стихійних звалищ в об’єднаній громаді має бути вирішено разом із впровадженням сортування та роздільного здавання сміття.

“Спершу потрібно налагодити сортування у місті, параллельно привчаючи людей у селах до здавання сміття відповідним комунальним підприємствам. За рік такої роботи можна і в селах поставити роздільні контейнери. Нам треба думати про свою сортувальну лінію — ставити її на 2020 рік на інфраструктурну субвенцію”, — зазначив голова Городнянської ОТГ Андрій Богдан. 

За його словами, полігон Городні знаходиться у віддаленій від міста та грунтових вод лісовій зоні, а тому не приносить шкоди навколишньому середовищу. З полігоном сусідньої Сновської громади, за його словами, ситуація інша: “Громада витратила величезні гроші, аби привести його до відповідності існуючим нормам. Тож ми ведемо діалог з головою Сновської громади щодо створення спільного сміттєсортувального заводу. Ми навіть місце для нього знайшли”, — зауважив Андрій Богдан. 

У підтримку запуску сміттєсортувальної лінії висловився керівник Городнянського ВУЖКГ Володимир Крупеніч: “Це наша задача, довести здані пляшки “до розуму”, тому що ПЕТ-пляшки ніхто просто так не купує. Пляшки мають бути посортовані по кольорах, по марках, по кришках, брекетовані”.

Учасники консультації наголосили на необхідності додатково інформувати мешканців Городнянської ОТГ про причини та наслідки засмічення громади. Ідею проведення інформаційної кампанії про користь та потребу користування послугами відповідних комунальних підприємств серед сільського населення висловив засновник Городнянської молодіжної ради Антон Гармаш: “Треба “достукатися” до свідомості кожного мешканця. Люди мають розуміти, що правильно — зносити сміття до трактора, який його вивозитиме, а не закопувати чи спалювати його в себе на городі. Якщо ж ми запустимо трактор по вулицях, а люди не вийдуть — то це гроші, викинуті на вітер”. Активіст додав, що варто встановити таблички у місцях стихійних звалищ, які б нагадували про штрафи, і про те, що за цими місцями слідкує відповідна інспекція. Також уздовж доріг мають бути таблички “Спасибі за чисте узбіччя”.

Члени Молодіжної ради погодилися створити на базі організації робочу групу, яка реалізовуватиме інформаційну кампанію в об’єднаній громаді. Робоча група включатиме представників громадськості, місцевої влади та комунальних підприємств.

Останні новини Чернігівщини

 150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні

150 мільйонів гривень держсубвенції на ремонт та будівництво укриттів у школах Чернігівщини: подати заявку можна вже сьогодні 17:03

Наш регіон – один із 8 в Україні, який, відповідно до рішення Кабінету Міністрів України, отримає кошти від держави на облаштування безпечних умов у закладах освіти.

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування

Фестиваль Взаємності як Простір для діалогу: Унікальна платформа для взаємного інспірування 16:54

Театральний „Фестиваль взаємності“ об’єднає чеських та українських митців у п’яти містах України. ǿетою фестивалю є поєднання культурних наснаг Чеської Республіки та України через мистецьке вираження та підтримку діалогу й взаєморозуміння серед митців обох країн.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини