Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 жовтня, 07:27:54

МНС-ники радилися як притистояти пожежам та високим температурам

01.08.2012   17:39

В МНС відбулася міжвідомча селекторна нарада з питань попередження й ліквідації пожежу природних екосистемах

В МНС відбулася міжвідомча селекторна нарада з питань попередження й ліквідації пожежу природних еко

В МНС відбулася міжвідомча селекторна нарада з питань попередження й ліквідації пожежу природних еко

01 серпня на виконання доручення Прем’єр-міністра України Миколи Азарова в Міністерстві надзвичайних ситуацій України під головуванням першого заступника Міністра генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Віталія Бута відбулася міжвідомча селекторна нарада. В ній взяло участь керівництво Департаментів та Українського гідрометеорологічного центру МНС, Державної інспекції техногенної безпеки, МВС, Державного агентства лісових ресурсів, Міністерства аграрної політики та продовольства, їх підпорядкованих обласних організацій і установ, а також голови регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На нараді розглянуто організацію попередження та ліквідації пожеж у природних екосистемах в період найвищого класу пожежної небезпеки. В ході цього зазначено, що на більшій території України протягом останнього тижня спостерігається жарка погода, яка сприяла підвищенню пожежної небезпеки до надзвичайного 5-го класу. Особливо складна ситуація склалася у Криму, Херсонській, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській та Сумській областях, де практично щоденно виникають резонансні лісові пожежі. Найбільш масштабні з них мали місце в Дніпропетровській, Херсонський областях та Криму. На ліквідацію пожеж оперативно залучалися значні сили МНС, Державного агентства лісових ресурсів та інших відомчих організацій. За прогнозами гідрометеорологічного центру МНС, надалі у серпні очікуються рекордно високі температури повітря, які сягатимуть 40о С. У зв’язку з цим, за дорученням Прем’єр-міністра України необхідно виконати комплекс заходів щодо попередження пожеж в екосистемах.

Слід вже зараз максимально обмежити до особливого розпорядження доступ населення та в’їзд автотранспортних засобів у лісові масиви. До цієї роботи залучати працівників лісового господарства та міліції. Посилити цілодобове спостереження за лісами та їх патрулювання. За допомогою засобів масової інформації роз’яснювати населенню про необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки. Постійно проводити рейдові перевірки лісів з метою виявлення порушників протипожежного режиму. У випадку виявлення загорянь, негайно залучати на їх ліквідацію в початковій стадії необхідну кількість наявних сил і засобів. Забезпечити комплексне залучення наземних і повітряних підрозділів для ліквідації лісових пожеж. Перенести сезон відкриття полювання на більш пізній строк, поки не знизиться до 2-го рівня клас пожежної небезпеки.

Впровадження всіх цих заходів надасть можливість уникнути пожеж в екосистемах, убезпечити життя людей та зберегти лісовий фонд, адже вже цього року в лісах зареєстровано 1079 пожеж, а за останній день липня – 34. Внаслідок цього постраждали 7 людей.

В ході наради перші заступники голів обласних державних адміністрацій, голови регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій доповіли про стан впровадження профілактичних заходів, готовність сил до ліквідації лісових пожеж та проблемні питання, які існують в регіонах із забезпеченням протипожежного захисту та потребують вирішення на державному рівні. Зокрема Станіслав Прокопенко зазначив, що на Чернігівщині проведений комплекс заходів з попередження пожеж у лісах та приведені у готовність всі наявні сили, які залучатимуться згідно плану пожежогасіння. З цим він вніс пропозицію щодо перенесення навчальних стрільб, проведення яких заплановано у серпні на військовому полігоні в Козелецькому районі.

По завершенню міжвідомчої селекторної наради, Станіслав Прокопенко одразу провів засідання обласного оперативного штабу з координації дій місцевих органів виконавчої влади, управлінь, організацій і підприємств щодо попередження й ліквідації пожеж у лісових масивах, на сільгоспугіддях і торфовищах. Він разом з присутніми розглянув ситуацію з пожежами в екосистемах на Чернігівщині та хід виконання профілактичної роботи. За результатами засідання було підготовлено рішення щодо впровадження ряду додаткових пожежно-профілактичних заходів, в які також увійшли тимчасова заборона відвідування населенням лісових масивів і торфовищ та перенесення строку відкриття полювання попередньо до 25 серпня.

 

Останні новини Чернігівщини

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали

П’ять цікавих фактів про борщ, яких ви не знали 10:59

Приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини, повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини

9 найкорисніших рослинних олій для організму людини 10:53

Якщо з настанням осені до вас часто чіпляються застуди, погіршилося травлення, або шкіра страждає від сухості, вам всього лише необхідно запастися потрібними рослинними оліями, вживати їх в їжу щодня і дуже скоро ви будете виглядати і відчувати себе чудово!

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек

Смачні рецепти вихідного дня: готуємо турецький бурек 10:31

Бурек — це ситний пиріг родом з Туреччини. Існує безліч способів його приготування, деякі навіть передаються з покоління в покоління.

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021

Вікторія Апанасенко з Чернігова стала I Міс Україна Всесвіт-2021 10:26

У п'ятизірковому київському готелі Fairmont Grand Hotel Kyiv відбувся фінал конкурсу краси Міс Україна Всесвіт-2021.

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року

Гороскоп на тиждень з 18 до 24 жовтня 2021 року 10:13

Головна подія тижня – це повний місяць 20 жовтня. Він буде досить різким. Цей повний місяць актуалізує теми взаємин між людьми, конфліктів, відстоювання своїх прав і ролі в парі.