Переломи стегна у другій міській лікарні оперують за допомогою стержня PFNA
В умовах негоди пересування по вулиці, на жаль, для деяких із нас закінчується візитом до травмпункту. Переломи стегнової кістки – досить часті діагнози. Втім сучасні методики оперування дозволяють підняти постраждалого на ноги досить швидко.
В останні роки у травматологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 2 успішно опанована методика оперування переломів стегнової кістки, зокрема переломів в її верхній третині із використанням стержня PFNA. Зазначена абревіатура – так званий проксимальний стегновий антиротаційний стержень. За статистикою, переломи верхньої третини становлять близько 55% переломів стегнової кістки та складають 5−6% від всієї кількості переломів.
Про це поінформував лікар-травматолог вищої категорії Сергій Тітов.
− Методика операції передбачає фіксацію перелому стегнової кістки спеціальним стержнем (цвяхом), який вводиться у стегнову кістку через невеликий доступ. Подальші маніпуляції фіксації хірург-травматолог здійснює за допомогою навігаційного обладнання та під контролем рентгенвідслідковуючої апаратури. Час операції не перевищує однієї години, – розповідає Сергій Олександрович.
У даної методики лікування багато позитивних моментів:
У післяопераційному періоді хворий вже на 1–3 добу сідає в ліжку та в залежності від віку та загального стану із 3-6 доби починає пересуватися на милицями (ходунках) із помірним навантаженням на оперовану кінцівку. Знижується термін перебування у стаціонарі. Тоді ж як при консервативному веденні передбачається ліжковий режим із перебуванням в стаціонарі та витягуванням кінцівки до 2–2,5 місяця.
Значно зменшується небезпека гіподинамічних ускладнень, які характерні для довготривалого постільного режиму. Це – пневмонії, флеботромбози, декубітальні виразки (належні) тощо.
Малотравматичність та відносна швидкість оперативного втручання не передбачає застосування дорогих кровозамінників, гемостабілізаторів, тривалого наркозу. Хворі швидко відновлюються, не дивлячись на вік.
Лікар-травматолог Сергій Тітов зазначає, що методика операції високотехнологічна. Операції проводиться лікарями із вищою кваліфікаційною категорією. За рік в умовах другої міської лікарні виконується близько 55-70 операцій із використанням стержня PFNA. Результати, за спостереженнями, досить позитивні, у переважній більшості випадків відбувалося зрощення перелому із відновленням функції опори та ходьби. Медична допомога доступна не лише для містян Чернігова, а і для жителів інших регіонів.
Прес-служба КНП "Чернігівська міська лікарня №2" ЧМР
Останні новини Чернігівщини
Крістіна Опанасенко - бронзова призерка кубку Європи з дзюдо серед юніорів 10:40
З 05 до 06 липня в чеській Празі відбувся кубок Європи з дзюдо серед юніорів.
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 7 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 10:18
В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги».
На Чернігівщині коштом держави буде модернізовано харчоблоки ще у двох ліцеях 09:47
У Чернігівському ліцеї № 1 та Гончарівському імені героя АТО Дмитра Степанченка невдовзі розпочнуться роботи з модернізації харчоблоків.
Стрільці з Чернігівщини здобули нагороди на чемпіонаті України 09:35
У період з 26 червня до 04 липня у Вінниці відбувся літній чемпіонат України зі стрільби кульової.
У Чернігові поліцейські викрили місцевого мешканця у незаконному вирощуванні конопель та зберіганні наркотичних засобів 08:53
Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини отримали інформацію про те, що 51-річний житель Чернігова незаконно облаштував на території свого господарства дві теплиці у яких здійснює культивування рослин коноплі.