Переломи стегна у другій міській лікарні оперують за допомогою стержня PFNA
В умовах негоди пересування по вулиці, на жаль, для деяких із нас закінчується візитом до травмпункту. Переломи стегнової кістки – досить часті діагнози. Втім сучасні методики оперування дозволяють підняти постраждалого на ноги досить швидко.
В останні роки у травматологічному відділенні Чернігівської міської лікарні № 2 успішно опанована методика оперування переломів стегнової кістки, зокрема переломів в її верхній третині із використанням стержня PFNA. Зазначена абревіатура – так званий проксимальний стегновий антиротаційний стержень. За статистикою, переломи верхньої третини становлять близько 55% переломів стегнової кістки та складають 5−6% від всієї кількості переломів.
Про це поінформував лікар-травматолог вищої категорії Сергій Тітов.
− Методика операції передбачає фіксацію перелому стегнової кістки спеціальним стержнем (цвяхом), який вводиться у стегнову кістку через невеликий доступ. Подальші маніпуляції фіксації хірург-травматолог здійснює за допомогою навігаційного обладнання та під контролем рентгенвідслідковуючої апаратури. Час операції не перевищує однієї години, – розповідає Сергій Олександрович.
У даної методики лікування багато позитивних моментів:
У післяопераційному періоді хворий вже на 1–3 добу сідає в ліжку та в залежності від віку та загального стану із 3-6 доби починає пересуватися на милицями (ходунках) із помірним навантаженням на оперовану кінцівку. Знижується термін перебування у стаціонарі. Тоді ж як при консервативному веденні передбачається ліжковий режим із перебуванням в стаціонарі та витягуванням кінцівки до 2–2,5 місяця.
Значно зменшується небезпека гіподинамічних ускладнень, які характерні для довготривалого постільного режиму. Це – пневмонії, флеботромбози, декубітальні виразки (належні) тощо.
Малотравматичність та відносна швидкість оперативного втручання не передбачає застосування дорогих кровозамінників, гемостабілізаторів, тривалого наркозу. Хворі швидко відновлюються, не дивлячись на вік.
Лікар-травматолог Сергій Тітов зазначає, що методика операції високотехнологічна. Операції проводиться лікарями із вищою кваліфікаційною категорією. За рік в умовах другої міської лікарні виконується близько 55-70 операцій із використанням стержня PFNA. Результати, за спостереженнями, досить позитивні, у переважній більшості випадків відбувалося зрощення перелому із відновленням функції опори та ходьби. Медична допомога доступна не лише для містян Чернігова, а і для жителів інших регіонів.
Прес-служба КНП "Чернігівська міська лікарня №2" ЧМР
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.