Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 червня, 20:28:23

Про права ромів в Україні говорили у Чернігові з представниками товариства "Неве Рома"

12.12.2018   10:11Агенцiя

Про те, як дотримуються в Україні права ромів і діє громадський контроль влади у реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини говорили нещодавно з представниками Чернігівського національного культурного товариства «Неве Рома».

Президент цієї організації, адвокат Марія Іванова запросила до діалогу фахівців Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, поліції, обласної державної адміністрації та обласного центру народної творчості.

Учасникам заходу презентували результати соціологічного дослідження «Права ромів в Україні: проблеми, виклики, перспективи», що проводилось минулого року Коаліцією ромських громадських організацій. Чернігівщина входила до вісімки областей, де досліджувалась така проблематика.

Хоч в нашій області, на відміну від Одеської та Харківської областей, і не зафіксовано кричущих фактів утиску представників ромської меншини, негативне ставлення до них існує.

Результати опитування свідчать, що найбільше проблем з отриманням документів чи призначенням соціальної допомоги існує в Чернігівській та Черкаській областях. При цьому більшість опитуваних ромів схильні вважати, що їх проблеми напряму пов’язані з національністю – «Так» відповіли 81,4% . Респонденти у 31,7% відповідей визнали порушення своїх прав при оформленні документів (паспорта, документів на помешкання тощо), 35,3% – у пошуку роботи та працевлаштуванні.

Основна проблема, що породжує «незадокументованість», це відсутність первинної реєстрації народження дитини протягом місяця, як передбачено Сімейним кодексом України.

«Виявити показник незареєстрованих дітей з ромської меншини, неможливо без налагодження взаємодії між ромською громадою і органами юстиції», — зазначив на зустрічі заступник начальника управління юстиції з питань державної реєстрації В’ячеслав Хардіков.

Наразі у Бахмацькому районі завдяки зусиллям місцевої служби у справах дітей двоє неповнолітніх скоро отримають свої свідоцтва про народження.

Учасники погодились з основними причинами відмови людей від спроб захищати свої права. На першому місці – незнання того, що треба робити (29,7%), на другому — дорожнеча такого захисту (27,98%), і останнє місце – відсутність віри в те, що дії допоможуть розв’язати проблеми (27%). А для того, щоб подолати такі негативні прояви варто об’єднати зусилля місцевих органів влади та спрямовувати їх на підвищення рівня правової обізнаності ромів.
 


Інна Кебец

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини