Про права ромів в Україні говорили у Чернігові з представниками товариства "Неве Рома"
Про те, як дотримуються в Україні права ромів і діє громадський контроль влади у реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини говорили нещодавно з представниками Чернігівського національного культурного товариства «Неве Рома».
![](/uploads/23098-m.jpg)
Президент цієї організації, адвокат Марія Іванова запросила до діалогу фахівців Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, поліції, обласної державної адміністрації та обласного центру народної творчості.
Учасникам заходу презентували результати соціологічного дослідження «Права ромів в Україні: проблеми, виклики, перспективи», що проводилось минулого року Коаліцією ромських громадських організацій. Чернігівщина входила до вісімки областей, де досліджувалась така проблематика.
Хоч в нашій області, на відміну від Одеської та Харківської областей, і не зафіксовано кричущих фактів утиску представників ромської меншини, негативне ставлення до них існує.
Результати опитування свідчать, що найбільше проблем з отриманням документів чи призначенням соціальної допомоги існує в Чернігівській та Черкаській областях. При цьому більшість опитуваних ромів схильні вважати, що їх проблеми напряму пов’язані з національністю – «Так» відповіли 81,4% . Респонденти у 31,7% відповідей визнали порушення своїх прав при оформленні документів (паспорта, документів на помешкання тощо), 35,3% – у пошуку роботи та працевлаштуванні.
Основна проблема, що породжує «незадокументованість», це відсутність первинної реєстрації народження дитини протягом місяця, як передбачено Сімейним кодексом України.
«Виявити показник незареєстрованих дітей з ромської меншини, неможливо без налагодження взаємодії між ромською громадою і органами юстиції», — зазначив на зустрічі заступник начальника управління юстиції з питань державної реєстрації В’ячеслав Хардіков.
Наразі у Бахмацькому районі завдяки зусиллям місцевої служби у справах дітей двоє неповнолітніх скоро отримають свої свідоцтва про народження.
Учасники погодились з основними причинами відмови людей від спроб захищати свої права. На першому місці – незнання того, що треба робити (29,7%), на другому — дорожнеча такого захисту (27,98%), і останнє місце – відсутність віри в те, що дії допоможуть розв’язати проблеми (27%). А для того, щоб подолати такі негативні прояви варто об’єднати зусилля місцевих органів влади та спрямовувати їх на підвищення рівня правової обізнаності ромів.
Інна Кебец
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.