Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 червня, 16:10:29

У Чернігові більше 14 тисяч сімей Деснянського району скористалися державною допомогою

12.12.2018   08:18

Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у місті Чернігові ради надає більше 60 видів послуг, якими охоплено майже 80% мешканців районуУ поточному році матеріальну підтримку у вигляді різних видів державної соціальної допомоги отримали більше 14 тисяч сімей, на загальну суму 164,7 млн грн.

У загальній структурі – найбільшу частку займає державна допомога при народженні дитини. Наразі її отримали 6494 родини, з яких вперше звернулися – 1337.

Про це повідомила начальник Управління Валентина Максименко сьогодні, 11 грудня, на розширеній нараді в міській раді.

Вона також повідомила, що на території району проживають 15675 осіб з інвалідністю. Цього року Урядом запроваджена виплата компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації. Це стало можливим завдяки новому механізму фінансування за принципом «гроші ходять за людиною». З початку року вже укладено 131 договір для придбання засобів орієнтування, спілкування та обміну інформацією на загальну суму 3,3 млн грн.

Крім того, санаторно-курортне оздоровлення пройшли 373 особи пільгових категорій на загальну суму 1,8 млн грн, а 203 особи отримали компенсацію замість санаторного лікування на суму майже 87 тис. грн.

Відповідно до урядового рішення розширено коло осіб, яким надане право отримання компенсації на придбання житла:
     сім’ям загиблих військовослужбовців та особам з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав;
    внутрішньо переміщеним особам, які брали участь в АТО та визнані особами з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи або учасниками бойових дій.

Зазначена компенсація призначена 27 сім’ям на загальну суму 30,3 млн грн. Наразі її вже отримали 5 сімей, 4 з яких вже придбали житло.

Крім того, щомісячна соціальна підтримка надається 4022 громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Щорічна разова допомога виплачується ветеранам Другої світової війни та жертвам нацистських переслідувань.

Також для 626 сімей з числа внутрішньо перемішених, яких загалом на обліку перебуває 1636 осіб, щомісяця надається адресна допомога для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг.

Цього року Урядом розпочатий процес монетизації пільг на житлово-комунальні послуги. Загалом майже 50 тисяч мешканців Деснянського району мають право на пільги, з них правом на пільги зі сплати за житлово-комунальні послуги скористалися 14408 сімей. Сума відшкодування організаціям-надавачам послуг склала 67 млн грн. Перший етап цієї реформи – зміна механізму їх самостійного нарахування Управлінням для громадян, які проживають у будинках ОСББ та ЖБК.

З початку року 46577 домогосподарств на території району отримували субсидії. Після запровадження нових правил у неопалювальний період тільки 8699 домогосподарств отримували державну допомогу на відшкодування оплати комунальних послуг. Станом на грудень 23159 домогосподарств мають право отримувати субсидії.

Якщо домогосподарство з певних причин не має права на субсидію, але знаходиться у складних життєвих обставинах, то існує можливість її отримання за відповідним рішенням комісії на підставі акту обстеження домогосподарства. Так, з початку року комісією вже розглянуто понад 10 тисяч справ, і тільки 118 родин отримали відмову в призначенні.

Дізнатися про розмір призначеної субсидії для окремого домогосподарства можна на сайті Міністерства соціальної політики.


Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини