Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 07:58:20

У Чернігові планують перенести дорогу, якою за часів СРСР "відрізали" церкву від дзвіниці

11.12.2018   09:40

У Чернігові готуються знову об’єднати територію Свято-Воскресенської церкви, яку з 30-х років минулого століття розділяє на дві частини вулиця Реміснича (колишня Комсомольська).

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, до якого церковна громада зверталася з цією проблемою в минулі роки, готовий розпочати відновлення історичної справедливості.

Про те, як реалізувати це на практиці, вже радились із керівництвом храму та церковними юристами.  Сьогодні ж міський голова прийшов до Свято-Воскресенської церкви особисто, аби відповісти на всі можливі питання. Участь у зустрічі, яка відбулася в приміщенні дзвіниці цього храму, взяли митрополит Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, виконуючий обов'язки настоятеля храму протоієрей Миколай, а також актив церковної громади. Запросили, зокрема, тих активних прихожан, які не тільки переживають за долю храму, а й мають юридичну освіту.

Окрім міського голови, від міста участь у зустрічі взяли його профільні заступники, начальники відповідних управлінь, представники заповідника «Чернігів стародавній» і Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.

Отже, йдеться про те, щоби замість автодороги між двома будівлями однієї церкви зробити об’їзд по напівколу по-за дзвіницею. Наявна територія дозволяє зробити дорогу з двостороннім рухом і повноцінними вело- та пішохідними тротуарами. Зараз це місце є частиною церковного господарського двору,  тут розташовані підсобні господарські споруди. Ідеться про обмін земельних ділянок: церква замість частини двору одержить ділянку, на якій зараз дорога, і об’єднає свою територію в єдине ціле.

- Ніхто ніяких прихованих цілей, які могли б нашкодити громаді храму, не має. Мені як міському голові це точно непотрібно. Храм як діяв так і буде діяти. Роботи розпочнуться тільки тоді, коли ми повністю завершимо юридичну частину. А саме – земельну ділянку між церквами, по якій зараз проходить вулиця, ми виділимо окремо і заведемо в земельний кадастр. Те ж саме зробимо для ділянки під майбутню дорогу, зробимо обмін, потім об’єднаємо ділянку церкви. Площа землі, яку займає церковний двір, залишиться такою ж самою, 45 соток. Юридичні ризики церкви на цьому закінчаться: в неї буде земля і буде договір. Інші побоюваня – щоб від будівельних робіт і від нової дороги не руйнувалася будівля храму. Але якщо зробити для нової дороги хорошу основу, то храм, навпаки, буде страждати набагато менше, ніж зараз. Чим краща основа – тим менше вібрацій, якщо звичайно, все зробити по технології, - сказав Владислав Атрошенко.

Також міський голова підкреслив: у цьому питанні важливе розуміння громади та її підтримка:

- Думаю, що ми зробимо Божу справу і відновимо справедливість, прибравши «розрізання» церкви на дві частини. Ми хочемо, щоб усе пройшло мирно, злагоджено, не обростало зайвими чутками.

Інші подробиці планів щодо перенесення дороги журналістам розповів начальник міського управління ЖКГ Ярослав Куц. За його словами, дорога з Ремісничої по напівколу в об’їзд дзвіниці може бути повнорозмірною, з двобічним рухом, завширшки 7 м. Плюс два велопішохідних тротуари по 2,5 м.  Проекту  наразі немає, до його розробки тільки будуть приступати. Він включатиме в себе не тільки дорогу, але й паркувальні майданчикии, впорядкування території. Роботи планують наступного року.

 Як відомо, у містобудівних перспективних планах завжди була вулиця, яка мала би «прорізати» проїзд з від вул.Любецької до вул.Хлібопекарської.  Зробити таке зараз було би ще складніше, ніж за радянських часів. Розширити ж вулицю Ремісничу зараз неможливо, бо її найвужче місце проходить якраз між двома історичними церковними будівлями.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини