Лікарі наголошують: найкращі ліки від СНІДу – профілактикаЛікарі наголошують: найкращі ліки від СНІДу – профілактика
Проблема СНІДу – вкрай нагальна для Чернігова. Адже 83% від усіх інфікованих у місті – це люди віковою категорією від 25 до 49 років.

Станом на перше січня поточного року, за даними Чернігівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, у Чернігові на обліку перебуває 1456 осіб.
Загальна кількість виявлених ВІЛ-інфікованих за всі роки складає 2975, з яких 190 осіб мають IV стадію ВІЛ-інфекції. Це – діагностований СНІД.
З приводу протидії глобальній проблемі суспільства профільні фахівці Чернігівської міської лікарні №2 – лікар-епідеміолог Лариса Лугова та лікар-інфекціоніст Микола Макаренко провели санітарно-освітні заходи серед студентської аудиторії міста – 30 листопада відбулася зустріч із першокурсниками Чернігівського національного політехнічного університету, а вже 3 грудня – ця тема обговорювалася зі студентською спільнотою Чернігівського коледжу транспорту та комп’ютерних технологій ЧНПУ.
Під час заходів фахівці обговорили епідеміологічну ситуацію з ВІЛ/СНІДом у Чернігові, шляхи інфікування та дієві заходи профілактики. Поряд із тим відмітили й високу обізнаність молоді Чернігівщини з цього питання. Широку увагу слухацької аудиторії привернула тема запобігання розповсюдження інфекції. Лікарями акцентовано на всіх трьох шляхах інфікування – можливість зараження через кров, статевий спосіб передачі інфекції та шлях передачі вірусу від матері до дитини.
– Обговорення пройшли досить жваво. Студенти поставили багато запитань. Це свідчить про те, що студентська молодь цікавиться питаннями здорового способу життя та зацікавлена в тому, щоби бути здоровими, – підкреслила лікар-епідеміолог Лариса Лугова.
Наразі всі ВІЛ-інфіковані мають отримувати антивірусну терапію для того, щоби досягти критеріїв, які ставить за мету ЮНЕЙДС. Рух ЮНЕЙДС координує міжнародні заходи протидії СНІДу – як загрозі суспільній охороні здоров'я з метою повної перемоги над ним до 2030 року. Все більшу вагу зараз набирає нова інтерпретація завдання з лікування ВІЛ і нова кінцева мета – амбіційна, але цілком досяжна:
• до 2020 року – 90% усіх людей, що живуть із ВІЛ, повинні знати про свій статус;
• до 2020 року – 90% усіх людей, у яких діагностовано ВІЛ-інфекцію, повинні стабільно отримувати антиретровірусну терапію;
• до 2020 року – у 90% людей, які отримують антиретровірусну терапію, повинна спостерігатися вірусна супресія (подавлення).
На сьогодні Чернігівський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом повністю забезпечений антиретровірусною терапією. З початком такої терапії можливість інфікуватися від ВІЛ-інфікованої людини зменшується.
– Втім в епідемічному плані залишається небезпечним, коли люди знають про свій статус і свідомо не звертаються до лікаря, щоби обговорити стратегію подальшого лікування або поведінки у плані перешкоджання поширенню інфекції. Або ж взагалі не перевіряються. Є навіть такі особи, що не вважають за потрібне з’явитися за результатами аналізів. Тому вкотре хочеться привернути увагу громадськості до проблеми та закликати до розсудливості, – говорить лікар-епідеміолог Лариса Лугова.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.