Лінійний прискорювач працює на повну потужність
Лінійний прискорювач, встановлений у відділенні променевої терапії КЗ «Чернігівський обласний онкологічний диспансер», не простоює.
За словами головного лікаря Валерія Зуба, щодня на цьому обладнанні опромінення проходять 10-12 пацієнтів. «Кожному з них призначено по 20-30 сеансів, станом на 30 листопада двоє з пацієнтів вже завершили лікування за допомогою прискорювача з позитивними результатом, – повідомляє Валерій Зуб. – Обладнання дозволяє проводити радіотерапію при онкопатології різної локалізації – від пухлин головного мозку і до раку жіночих статевих органів. Тобто, наші лікарі вже переконалися, що прискорювач – пристрій універсальний і ефективний, адже навіть під час сеансів ми можемо прослідкувати, як себе поводить пухлина і відповідно до цього скорегувати подальшу терапію».
Також Валерій Зуб наголошує, що прискорювач має потужний запас міцності і якщо навіть трапляються незначні збої, вони оперативно усуваються київськими інженерами.
Нагадаємо: перший пацієнт почав проходити радіотерапію в онкодиспансері за допомогою прискорювача 7 листопада 2018 року. Обладнання не опромінює здорові тканини, його дія спрямовується лише на вражені пухлиною ділянки внутрішніх органів. Загалом щороку близько 5 тисяч пацієнтів – жителів Чернігівщини потребують лікування на прискорювачі часток.
Управління охорони здоров'я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.