Не лікувати, а виліковувати! Як в області протидіють туберкульозу та ВІЛ/СНІДу
Головне завдання у боротьбі із зазначеними хворобами — не допустити переривання лікування. Здебільшого пацієнти перестають приймати ліки у середині курсу, адже від препаратів у них погіршується самопочуття. Однак, допустити цього не можна.

Проте, як в області працюють над цим питанням, говорили під час засідання профільної ради за участі заступника голови ОДА Наталії Романової.
Як зазначила заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига, 80% хворих на туберкульоз ведуть асоціальний спосіб життя. Саме за такою категорією пацієнтів найскладніше спостерігати. Значну частину роботи з цього питання на себе беруть громадські організації, які здійснюють щоденний контроль над хворим та навіть заохочують його у разі успішного проходження лікування.
На Чернігівщині у такому форматі працює БО «Чернігівська МЕРЕЖА».
За цим алгоритмом спостерігають і за ВІЛ- позитивними. Варто зазначити, що наразі в кожному районі працюють АРТ-сайти, за допомогою яких здійснюється діагностика, видача ліків та супровід хворого.
Наразі пацієнту для лікування не потрібно залишати свій район. У деяких випадках практикується лікування за скап-зв’язком: хворий демонструє прийом ліків та може оперативно проконсультуватися з лікарем.
Важлива складова протидії хворобам — інформування та вчасна діагностика.
— У період реформування системи медицини важливо налагодити роботу сімейних лікарів, зокрема й в цьому напрямку. Як свідчить практика, саме сімейний лікар може швидко виявити такого хворого та убезпечити його родину, — зазначила Наталія Романова.
Варто зазначити, що лікування є безоплатним.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).