Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 01:02:30

Не лікувати, а виліковувати! Як в області протидіють туберкульозу та ВІЛ/СНІДу

29.11.2018   08:19Агенцiя

Головне завдання у боротьбі із зазначеними хворобами — не допустити переривання лікування. Здебільшого пацієнти перестають приймати ліки у середині курсу, адже від препаратів у них погіршується самопочуття. Однак, допустити цього не можна.

Проте, як в області працюють над цим питанням, говорили під час засідання профільної ради за участі заступника голови ОДА Наталії Романової.

Як зазначила заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Ніна Товчига, 80% хворих на туберкульоз ведуть асоціальний спосіб життя. Саме за такою категорією пацієнтів найскладніше спостерігати. Значну частину роботи з цього питання на себе беруть громадські організації, які здійснюють щоденний контроль над хворим та навіть заохочують його у разі успішного проходження лікування.

На Чернігівщині у такому форматі працює БО «Чернігівська  МЕРЕЖА».

За цим алгоритмом спостерігають і за ВІЛ- позитивними. Варто зазначити, що наразі в кожному районі працюють АРТ-сайти, за допомогою яких здійснюється діагностика, видача ліків та супровід хворого.

Наразі пацієнту для лікування не потрібно залишати свій район. У деяких випадках практикується лікування за скап-зв’язком: хворий демонструє прийом ліків та може оперативно проконсультуватися з лікарем.

Важлива складова протидії хворобам — інформування та вчасна діагностика.

—  У період реформування системи медицини важливо налагодити роботу сімейних лікарів, зокрема й в цьому напрямку. Як свідчить практика, саме сімейний лікар може швидко виявити такого хворого та убезпечити його родину, — зазначила Наталія Романова.

Варто зазначити, що лікування є безоплатним.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.