Рівень цукру в крові перевірили майже у двох сотень мешканців Чернігова
В умовах Чернігівської міської лікарні № 2 пройшов Протидіабетичний марафон #ЗнайСвійРизик. Захід відбувся 14 листопада в рамках Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом та Всеукраїнського тижня профілактики діабету.

Під час акції чернігівці змогли безкоштовно здати експрес-аналіз на визначення рівня глюкози в крові, отримати консультації лікарів-ендокринологів, ознайомитися з брошурами для пацієнтів із детальною інформацією щодо того, як контролювати свій стан здоров’я за наявності хвороби, які ускладнення викликає цукровий діабет та як їх уникнути. Також учасники заходу мали можливість ознайомитись із переліком продуктів діабетичного столу, розкрити для себе букет цукрознизуючих рослин. Широку увагу аудиторії привернув асортимент продукції фармацевтичної індустрії, виставка якої відбулася під час Протидіабетичного марафону.
Крім того, у межах Школи цукрового діабету, яка функціонує в медзакладі на постійній основі, лікарі провели освітні лекції для громадськості щодо здорового способу життя та можливості профілактикиускладнень при діабеті.
За підсумками марафону, рівень цукру в крові перевірили 180 мешканців Чернігова. Із них – 35% складають пацієнти, у яких було виявлено підвищений вміст глюкози. При цьому у 20 осіб – виявлено вперше.Підтримали суспільну акцію особистим прикладом і представники ЗМІ.
Як зазначила під час прес-брифінгу заступник головного лікаря з поліклінічної роботи КНП «Чернігівська міська лікарня №2»ЧМР Інна Сорокіна, на сьогодні в Україні налічується 1,3 мільйони хворих на цукровий діабет, близько 2000 осіб перебувають на обліку в поліклініці, з них 520 – на інсуліновій терапії. До 75% від загальної кількості інсулінозалежних хворих забезпечені препаратами коштом держави.
Найбільш актуальнапроблема цукрового діабету – ускладнення, які розвиваються та призводять до значного погіршення якості життя, інвалідизації людини. Тож Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом – це ще одна можливість привернути увагу громадськості до повсякденної проблеми цукрового діабету, якою опікуються лікарі всіх рівнів. Цей деньмає два основні меседжі – скринінг цукрового діабету II типу як невід’ємна частина раннього виявлення та лікування цієї патології, а також скринінг ускладнень цукрового діабету I та II типу задля покращення стану здоров’я та якості життя пацієнта.
На важливості раннього виявлення діабету наголосила й лікар-ендокринолог Вікторія Дякончук. Ознаками вираженого діабету можуть бути спрага, часте сечовипускання, слабкість, втрата ваги, або ж, навпаки, її набір, сухість, висипання на шкірі. Ускладненнями діабету є погіршення зору, оніміння стоп, схильність до частих простудних захворювань.
Втім лікарі наполягають: рівень цукру потрібно вимірювати навіть без цих ознак. Адже ознаки вираженого діабету проявляються деколи лише тоді, коли рівень цукру вже досить високий. Вік за 40 років, наявність у родині хворих на діабет, надмірна вага, підвищений артеріальний тиск – вагомі причини для того, щоби зробити дослідження. Людині, яка не має виражених симптомів, бажано вимірювати рівень глюкози у крові раз на рік.
Цукровий діабет – вкрай складна хвороба. Перший тип діабету – інсулінозалежний, він потребує обов’язкового введення інсуліну. Цей тип діабету небезпечний тим, що при різкому підвищенні рівня глюкози в крові людина може впасти в діабетичну кому, є велика вірогідність і більш песимістичних прогнозів. Цей тип діабету вражає молодих людей, дітей, підлітків.
Другий тип діабету більш притаманний людям середнього та старшого віку. Розвивається поступово. Небезпечний своїми віддаленими ускладненнями: враженнями судиночей, нижніх кінцівок, нирок, серця.
Як акцентувала увагу присутніх лікар-ендокринолог Надія Халімон, на сьогодні в Чернігівській міський лікарні №2 активно впроваджуються методики, які дозволяють виявити патологію, спричинену діабетом.
Зокрема йдеться про сучасну офтальмологічну діагностику, мікроальбумінурію, яка дозволяє визначити ураження нирок на тій стадії, коли ще можна призначити лікування.
Цукровий діабет – спадкове захворювання. При I типі діабету стовідсоткових рекомендацій відносно того, щоби запобігти хворобі, не існує. Щоб вберегтися від діабету ІІ типу, необхідно:досягнути нормальної маси тіла та підтримувати її;бути фізично активним та приділяти увагу регулярній фізичній активності;дотримуватись здорового харчування та зменшувати кількість цукру і насичених жирів; утримуватись від тютюнопаління.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27
У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.
В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24
Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.
Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22
Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.
Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20
Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18
30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.