Чернігівський суддя отримав нагороду "ЧЕСТЬ тижня"
ГО "Фундація DEJURE" вручила премію "ЧЕСТЬ тижня" голові Бахмацького районного суду Чернігівської області Павлу Пархоменко.

Cуддю Пархоменка номінувало на цю позицію одразу кілька людей. І не дивно, бо всі хто мав нагоду з ним співпрацювати, переконані, що цей суддя робить багато не лише для підняття авторитету правосуддя, а й у сфері правопросвітнитва та захисту прав дітей.
Адже він є активним членом Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та частим тренером з прав людини на освітніх заходах Чернігівського дому з прав людини та УГСПЛ.
Суддя у своїй роботі часто розглядає справи, де сторонами є неповнолітні. У таких делікатних питаннях суддя намагається враховувати найкращі інтереси дітей та особливо прискіпливо ставиться до вивчення обставин справи.
В одній із справ Павло Пархоменко розглядав позов жінки про позбавлення батьківських прав екс-чоловіка. Згідно із матеріалами суду колишня дружина заявляла, що батько не бере участі у вихованні дитини, не цікавиться її життям та здоров’ям, не сплачує аліменти. Однак суддя Пархоменко у справі звернув увагу на те, що НЕ БАЧИТЬ жодних переваг для дитини у випадку задоволення позову. Простіше кажучи, дочці жодним чином не стане краще від того, що вона втратить батька. Крім того, довідки зі школи та міськради, які начебто підтверджують відсутність батька у житті дитини, були поверховими та містили лише загальні фрази. Тож ретельно перевіривши всі докази, суддя відмовив у задоволенні позову і фактично залишив батька для дитини.
В іншому позові неповнолітню дівчину звинувачували у крадіжці косметики на суму 1500 гривень. Вирішуючи справу, Павло Пархоменко з’ясував обставини в сім‘ї, школі та стосунки дівчини з друзями. Зважаючи на те, що підозрювана повністю визнала свою вину, вчинала злочин вперше та добре навчається у школі, суддя визнав, що притягувати її до відповідальності, аби покарати, немає сенсу. На думку служителя Феміди, для уникнення повторних злочинів доцільніше більше приділяти уваги до неї вчителям у школі та батькам вдома. Таким чином дівчина швидше виправиться, аніж у випадку засудження. А тому у своєму рішенні не лише звільнив неповнолітню від відповідальності, а й подбав про те, щоб педагоги та служба у справах дітей приділила уваги її навчанню та сприяли розвитку.
Останні новини Чернігівщини
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 09:39
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
На Чернігівщині внаслідок масованої атаки росіян четверо людей загинули і десятеро поранені, серед них дитина 08:40
Учора вдень росіяни атакували ударними безпілотниками та РСЗВ житлові райони та територію лікарні у місті Новгород-Сіверський.
22 жовтня: цей день в Україні і світі 08:00
День 1336 Російська агресія - Day 1336 Russian aggression
На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено людину: поліція задокументувала наслідки чергового воєнного злочину 17:10
Вчора вдень росіяни атакували безпілотниками одне із сіл Семенівської громади Новгород-Сіверського району.
Про старт опалювального сезону, інтеграцію ветеранів, впровадження проєктів від Мінсоцполітики – на засіданні Чернігівського Офісу Конгресу місцевих і регіональних влад 16:39
Питання життєдіяльності регіону – у фокусі сьогоднішнього розширеного засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.