Понад мільйон гривень сплатили цьогоріч водії за порушення габаритно-вагових параметрів на дорогах області
Перевантаження транспортного засобу є одним з ключових чинників передчасного руйнування дорожнього покриття.

Ігнорування вагових норм та вимог відповідних попереджувальних дорожніх знаків призводить до утворення сітки тріщин, прогресуючої ямковості, колійності. Вплив однієї вантажівки на дорожнє покриття дорівнює впливу 26000 легкових авто.
За умови перевантаження на 25% вплив тієї ж фури зростає до 70500 авто. Крім того, перевантажений транспорт становить суттєву небезпеку для інших учасників дорожнього руху.
Контроль за дотриманням водіями габаритно-вагових параметрів на дорогах державного значення, що знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, здійснюють фахівці управління Укртрансбезпеки спільно з поліцією.
У 2018 році габаритно-ваговий контроль на автомобільних дорогах Чернігівської області було розпочато з 8 лютого.
Цьогоріч на дорогах області працювало чотири пересувних комплекси габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки та один, що знаходиться на балансі ДП «Чернігівський облавтодор».
Станом на кінець жовтня 2018 року (статистичні дані по 25.10) працівниками управління Укртрансбезпеки на автошляхах загального користування під час здійснення габаритно-вагового контролю:
перевірено 6708 транспортних засобів;
складено 503 акти про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та нараховано плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування;
на загальну суму – 77035 євро;
до державного бюджету сплачено – 1014935,37 грн.
За 2017 рік фахівцями Укртрансбезпеки:
перевірено 3055 транспортних засобів;
- складено 144 акти про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та нараховано плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування;
на загальну суму – 24095 євро;
до державного бюджету сплачено – 489754,37 грн.
Наразі нормативними документами передбачено перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 тонн. Для контейнеровозів дана норма складає 44 тонни, для транспортних засобів, за встановленими Укравтодором та відповідними підрозділами МВС маршрутами – до 46 тонн. Крім того, вагові параметри контролюються і по навантаженню на вісі – для навантаження на одиночну вісь – 11 тонн, на здвоєну – 16 тонн, на строєну – 22 тонни. У спекотну погоду (коли температура понад 28 градусів) вводиться 24-тонне обмеження для руху вантажівок дорогами загального користування в денну пору. Навесні ж для великоваговиків додатково вводиться обмеження на час відтаювання ґрунтів земляного полотна.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.