Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 вересня, 16:00:08

Діяльність майбутнього регіонального центру громадського здоров’я повинна бути спрямована на профілактику захворювань

01.11.2018   11:10Агенцiя

На цьому 29 жовтня наголошували учасники засідання «круглого столу» за темою «Громадське здоров’я у Національній стратегії реформування системи охорони здоров’я. Регіональна складова. Досягнення та перспективи».

Медична спільнота Чернігівщини продовжує обговорювати перспективи створення регіонального центру громадського здоров’я. Вже відбулася низка засідань робочої групи, а також «круглі столи», семінари-наради та конференції з роз’яснення головних принципів роботи центру та вивчення думок медиків щодо його перспективних напрямків діяльності.

Найактивнішу участь у цих процесах бере обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, адже передбачається, що заклад буде відігравати головну роль у діяльності регіонального центру і може стати базою для його створення.

Зокрема, під час засідання начальник обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Володимир Тарасовський зазначив: «Днями ми очікуємо прийняття закону про громадське здоров’я та відповідного наказу Міністерства охорони здоров’я України щодо положення та структури центру громадського здоров’я.

Нині у пілотному проекті беруть участь 6 регіонів, зокрема, Чернігівщина. Наш заклад, як заклад третинного рівня, з 2020 року не буде фінансуватися за рахунок медичної субвенції. Тому ми увійшли у цей пілотний проект та розпочали активну роботу. У рамках цього пілотного проекту ми хочемо зібрати та систематизувати інформацію щодо окремих індикаторів та вийти на Глобальний фонд з пропозицією їхнього фінансування регіональних обласних програм. А відтак це дасть змогу приймати низку управлінських рішень щодо впливу на стан захворюваності в регіоні та продовження термінів життя людей».

Також Володимир Тарасовський розповів про перспективні плани реформування деяких медичних закладів у плані їхнього приєднання до Регіонального центру громадського здоров’я, зокрема, у розрізі приватно-державного партнерства, а також про концепцію розбудови та основні функції громадського здоров’я в Україні. «На нараді у заступника голови  облдержадміністрації Наталії Романової прийнято концептуальне рішення щодо створення в області центру громадського здоров’я.

Підтримано пропозицію створити його на базі центру інформаційно-аналітичних технологій», – повідомив Володимир Тарасовський та наголосив – кожен регіон розробляє власну систему громадського здоров’я, без дотримання сталого вертикального підпорядкування, що свідчить про те, що у цій системі повинні враховуватися індивідуальні особливості діяльності медичних закладів, стану захворюваності населення та фінансування медичної галузі.

У свою чергу, заступник начальника обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Віктор Штінов , розповідаючи про загальний стан захворюваності жителів області, зазначив, що медична галузь Чернігівщини працює в умовах демографічної кризи, адже за останні роки кількість населення регіону зменшилася на чверть мільйона, рівень смертності перевищує загальноукраїнські показники. І головну роль (75%) у цьому плані відіграють серцево-судинні захворювання та онкопатологія. «З року в рік ми готували аналіз захворюваності громадян і, на жаль, на цьому все і завершувалося. А от якраз центр громадського здоров’я і повинен, аналізуючи дані, розробляти методи впливу на них та, починаючи з первинної ланки надання медичної допомоги населенню, розробляти аспекти супроводу пацієнта. Відтак, завдання центру громадського здоров’я – профілактика захворювань».

Під час засідання «круглого столу» йшлося про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, хвороби травної системи, дитячі хвороби, цукровий діабет, неврологічні та алергічні недуги, здорове харчування тощо. Його учасники визнали профілактику як основний дійовий метод покращення демографічної ситуації на Чернігівщини, продовження термінів життя та позбавлення соціально значущих захворювань, тобто, упередження поширення високої смертності та інвалідності громадян. І велика роль у цій роботі повинна належати розробці програм та рекомендацій майбутнього регіонального центру громадського здоров’я разом із медиками, що працюють на первинній ланці надання медичної допомоги.


Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині створена перша охоронна зона 13:44

У вересні цього року Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для збереження лелеки чорного, жиле гніздо якого було виявлено в регіональному ландшафтному парку «Міжрічинський», створив охоронну зону для збереження біорізноманіття у лісах.

Свідки ДТП, відгукніться! 13:23

У рамках розслідування смертельної дорожньо-транспортної пригоди в м. Мена Корюківського району поліція розшукує свідків та очевидців події.

Поліцейські Чернігівщини пройшли навчання та готові допомагати колегам за принципом «Рівний – Рівному» 13:22

Турбота про ментальне здоров`я – запорука успішної діяльності та щасливого життя. Проте бувають ситуації, коли власних ресурсів недостатньо і ми потребуємо допомоги.

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою

Погоджено виплати ще для 30 чернігівців за державною програмою "єВідновлення" 12:19

26 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради затверджено рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.

Як програму «Доступні ліки» наблизити до кожної громади – з головою НСЗУ на прессніданку в Чернігівській ОВА 12:04

У Чернігівській області цьогоріч виписано 300 тисяч електронних рецептів за державною програмою реімбурсації «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки (наразі в області 310 аптек-учасниць) вже отримали понад 22 млн грн від Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини