Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 27 вересня, 04:08:52

Прокуратурою проведено перевірки дотримання вимог законності в закладах, які надають психіатричну допомогу громадянам

23.10.2018   08:21Агенцiя

У більшості психоневрологічних інтернатів у державі не забезпечені елементарні потреби людини, факти порушень конституційних прав осіб, які тримаються у цих закладах, набули поширеного характеру.

Зазначене було предметом розгляду на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я за участі міжнародної організації "Права людини у сфері психічного здоров’я - Федерація Глобальна ініціатива в психіатрії" та Асоціації психіатрів України.

Реагуючи на публікації у засобах масової інформації та на виконання відповідного доручення Генерального прокурора України працівниками органів прокуратури області із залученням фахівців закладів охорони здоров’я та контролюючих органів у жовтні цього року вивчено стан дотримання прав осіб на медичну допомогу.

Увагою охоплено усі заклади з надання психіатричної допомоги, які діють в області, вивчено умови проживання громадян, з’ясовано обставини та підстави їх перебування в закладах вказаного профілю.

Як наслідок, Прилуцькою місцевою прокуратурою за фактом неналежного виконання працівниками КЛПЗ «Валківська психіатрична лікарня» своїх обов’язків щодо створення відповідних умов перебування хворих, прив’язування їх до ліжок, повноти лікування, незабезпечення підопічних одягом, обґрунтованості тримання, внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 140 КК України.

Крім того, за результатами проведених перевірок виявлені численні порушення вимог Кодексу цивільного захисту, Правил пожежної безпеки в Україні, Законів України «Про лікарські засоби» та «Про охорону праці».

Так, в порушення приписів Закону України «Про лікарські засоби» у двох закладах зберігалися неякісні лікарські засоби з простроченим терміном придатності. В діяльності закладів, як правило, не дотримуються вимоги щодо укладення договорів про надання соціальних послуг, порядку ведення медичної документації хворих, забезпечення гідних умов їх тримання.

Основними причинами незадовільного стану, поряд з іншим, є також і протиправні дії окремих осіб при розпорядженні наданими ресурсами, а також заволодіння грошима утриманців. Зокрема, за фактом привласнення бюджетних коштів під час проведення у психоневрологічному інтернаті ремонтних робіт здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України.

Загалом зареєстровано 5 кримінальних проваджень та складено 4 протоколи про вчинення адміністративних корупційних правопорушень.

Стан дотримання конституційних прав громадян у місцях несвободи й надалі залишається на постійному контролі керівництва прокуратури області. Робота органів прокуратури з вказаних питань продовжується.


Довідково: на території області надають послуги населенню 6 психоневрологічних інтернатів та 2 психіатричні лікарні. Вказані заклади мають чинні ліцензії на здійснення медичної практики. 


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

12 романтичних фільмів, які варто переглянути цієї осені 17:08

Дивитися романтичні фільми — це як доторкнутися до світлих почуттів через екран.

Смачні рецепти вихідного дня: хачапурі по-мегрельськи 16:59

Перлина грузинської кухні — хачапурі по-мегрельськи. Ситний корж з апетитною рум’яною скоринкою та сиром всередині стане повноцінним сніданком або вечерею.

Гороскоп на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня 16:46

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 27 вересня по 3 вересня 2021 року

26 вересня - День машинобудівника, Європейський день мов та Міжнародний день боротьби за ліквідацію ядерної зброї

26 вересня - День машинобудівника, Європейський день мов та Міжнародний день боротьби за ліквідацію ядерної зброї 16:37

26 вересня в Україні святкують День машинобудівника, європейський День мов, міжнародний день глухих і день боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини