Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 08:34:51

Семінар у Батурині зібрав голів об’єднаних громад Чернігівщини

22.10.2018   09:45Агенцiя

Протягом двох днів, 18-19 жовтня, у Батурині проходив семінар «2019 – рік економічного зростання громад Чернігівщини». Захід організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, у своєму виступі говорила про виклики та перспективи реформи децентралізації на Чернігівщині, про очікувані новели бюджету 2019, про джерела фінансової спроможності, про ключовий ресурс - землю, управління нею і справляння плати за її використання до бюджетів громад.

Семінар став майданчиком обміну думками, досвідом та проблемами для керівників об’єднаних громад Чернігівщини.

Під час навчання голови громад  прослухали лекцію на тему «Інструменти збільшення дохідної бази громад», яку підготував Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС. А Дмитро Зозуля, директор з розвитку SmartFarming, розповів про управління земельним банком громади та шляхи наповнення бюджету.

Керівникам громад Чернігівщини доводиться постійно вчитися, вивчати нові для себе галузі та ролі. Адже голова громади має бути компетентним практично у всіх сферах життя. А тому навчальні візити до сусідніх областей та європейських країн корисні та важливі, адже саме під час таких поїздок можна познайомитися із успішними практиками, які можна реалізувати на території громади або побачити оптимальне вирішення проблеми, або просто надихнутися і зробити краще «ніж у сусідів».

Учасники зустрічі обговорили враження, знання та навички, отримані під час міжнародних візитів, які були організовані у 2018 році Програмою «U-LEAD з Європою», Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування та «Асоціацією ОТГ Чернігівщини». Під час обговорення мова йшла про Польщу, Австрію та Латвію.

Семінар проходив на території Батуринської громади, яка має унікальну історію, тут на невеликій території знаходиться багато історичних пам’яток та цікавих локації. Тут дійсно розвивається туризм і зароджується індустрія гостинності. І тому гості значну частину часу приділили вивченню успішних практик поєднання сучасності та історичної спадщини.


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

Чернігівська стрільчиня Галина Авраменко виборола срібну медаль на Чемпіонаті світу з кульової стрільби

Чернігівська стрільчиня Галина Авраменко виборола срібну медаль на Чемпіонаті світу з кульової стрільби 18:12

З 1 до 9 серпня у французькому місті Шатору проходить Чемпіонат світу з кульової стрільби.

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів

Набої, зброя та ножі: судові охоронці запобігли пронесенню до судів Чернігівщини більше тисячі небезпечних предметів 11:31

Упродовж липня в 19 установах системи правосуддя, охорону яких забезпечують співробітники територіального управління Служби судової охорони у Чернігівській області, відбулося 4949 судових засідань (з початку року - 21976).

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет

У Ладанській громаді запрацював фізіотерапевтичний кабінет 11:22

У Ладанській територіальній громаді на базі Центру первинної медико-санітарної допомоги запрацював фізіотерапевтичний кабінет.

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні

Триває ремонт Чернігівської центральної районної лікарні 10:45

У Чернігові триває ремонт центральної районної лікарні, яка постраждала від ракетних та бомбових ударів під час повномасштабного вторгнення російських військ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини