Чернігівці приносять до поліції незареєстровані "стволи" для подальшої утилізації або законного оформлення
В області триває місячник добровільної здачі збої. Оперативно-профілактична операція дає громадянам змогу здати незареєстровану зброю й уникнути покарання за її незаконне зберігання або навіть легалізувати її та зареєструвати на своє ім’я.

З початку місячника минуло вже два тижні. За цей час до Чернігівського відділу поліції звернулося з десяток осіб, які вирішили в законний спосіб розібратися зі зброєю, що поза законом зберігалася в них у шафі чи на горищі.
Так, для утилізації чернігівці добровільно принесли в поліцію цілий арсенал дрібнокаліберних спортивних гвинтівок, серед яких - 49 однозарядних гвинтівок ТОЗ-8, 44 гвинтівки ТОЗ-12, 6 дрібнокаліберних гвинтівок СМ-2, 3 «мілкашки» УРАЛ-2, 2 гвинтівки БИ-4 та набої.
Також містяни вирішили побзутися однієї спортивної гвинтівки МЦ-12, пристрою травматичної дії ПМР, газового револьвера «МЕ-38», газового пістолета Valtro та мисливської гладкоствольної рушниці ТОЗ-БМ.
Інші громадяни вирішили залишити зброю собі, тому звернулися до сектору дозвільної системи Чернігівського відділу поліції з проханням допомогти з реєстрацією. Йдеться про мисливську нарізну зброю - мисливський карабін ОПСКС калібру 7,62мм, мисливську гладкоствольну рушницю МЦ 21–12, ІЖ-54, та мисливський нарізний карабін МКМ-072СБ калібру 7,62мм.
Якщо вищезгадана зброя не була викрадена та не була знаряддям злочину, то її зареєструють на осіб, які її знайшли та зберігали.
У противному разі якщо містяни незаконно зберігають незареєстровану вогнепальною або холодною зброю, вони можуть бути притягнуті до відповідальності.
Такий факт мав місце у жовтні. Під час патрулювання поліцейські виявили місцевого жителя, який розсікав по місту з предметом, схожим на зброю. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) передбачене позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Поліція відкрила кримінальне провадження, а зброю направила на експертизу.
Детальніше про незаконне поводження зі зброєю та види покарань можна дізнатися в публікації «З 1 жовтня на Чернігівщині стартував місячник добровільної здачі зброї».
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.