Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 вересня, 12:48:53

Чернігівський міський голова вимагає від перевізників платити прозорі зарплати та встановити валідатори

17.10.2018   12:28

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на розширеній міській нараді 16 жовтня прокоментував публікації про ймовірне підвищення вартості проїзду в громадському транспорті Чернігова.

Мер міста вважає, що в основі формування тарифів мають бути об’єктивні розрахунки. Втім перевізники у місті досі працюють непрозоро. Загальновідомо – і в тому числі фіскальним та правоохоронним органам – що оплата праці водіїв і облік виручки відбувається таким чином, щоби сплачувати у бюджет якомога менше. На думку міського голови, настав час змінити цю ситуацію.

-  Там де ходять гроші – їх треба рахувати. Не може завжди так бути, що всі все знають – але не втручаються, - заявив міський голова.

Як відомо, більшість водіїв «маршруток» у Чернігові офіційно отримують мінімальну заробітну плату. При цьому валідаторів у транспорті немає, тож всі обчислення кількості перевезених пасажирів, у тому числі пільгових категорій, нереальні.

Владислав Атрошенко підкреслив: рішення щодо громадського транспорту має бути комплексним. Тобто, спершу заходи з обліку кількості пасажирів та прозорі зарплати, і тільки тоді розрахунки ціни квитка.

Як відомо, минулого тижня перевізники Чернігова звернулися до міської ради з пропозицією підняти вартість проїзду, аргументуючи це стрімким подорожчанням палива. Інформація про це була швидко поширилась у ЗМІ.

Вимагати перегляду вартості проїзду для пасажирів перевізники мають право – адже за відповідним наказом Мінтрансу (№1175 від 17.11.2009) зміна вартості палива більш ніж на 10% є однією з передумов перегляду тарифів на пасажироперевезення. Дійсно, за останні тижні дизпаливо підвищилось у ціні на 22%, газ – на 26%. А питома вага паливно-мастильних матеріалів у структурі тарифу – до 40%. Відтак перевізники надали пропозиції збільшити вартість проїзду на різних маршрутах від 7,8 грн до 11,45 грн.

Разом з тим, підвищення вартості проїзду у міському транспорті є регуляторним актом, тож його прийняттю має передувати відповідна процедура. Вона включає в тому числі оприлюднення проекту регуляторного акту та місячний термін на збір пропозицій усіх зацікавлених осіб. Станом на сьогодні проект такого регуляторного акту не оприлюднювався.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно

Вакцинація освітян Чернігівщини триває — 79% шкіл працюють очно 09:57

Станом на понеділок, 27 вересня, майже 14 тисяч освітян Чернігівської області — 44,5% — завершили вакцинацію від COVID-19. Ще 30,6% щеплені поки що лише першою дозою.

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці

Футболісти з чернігівської «Юності» перемогли ровесників зі столиці 09:55

Юнаки 2005 та 2007 років народження з чернігівської команди «Юність» успішно обіграли у футбол своїх ровесників зі столиці.

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу

До медичних закладів Чернігівщини передали американські лікарські препарати проти коронавірусу 09:53

У понеділок на Чернігівщину прибув гуманітарний вантаж від благодійної організації «Direct Relief» (США).

Сім'я Закружних з Чернігова - бронзові призери Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" 09:50

Фінал Всеукраїнського фестивалю "Мама, тато, я - спортивна сім'я" відбувся в Києві, 25-27 вересня 2021 року.

Газопостачальні кампанії оприлюднили ціни на газ у жовтні

Газопостачальні кампанії оприлюднили ціни на газ у жовтні 09:21

Газопостачальні компанії опублікували жовтневі цінники на «блакитне паливо» для побутових споживачів (населення).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини