Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 08:38:10

Оперативна інформація щодо ліквідації наслідків пожежі на території 6 арсеналу Міністерства оборони поблизу смт Дружба

16.10.2018   08:50Агенцiя

Станом на 7:30 16 жовтня 2018 року: авіацією ДСНС здійснено авіаційну розвідку технічної території арсеналу двома пожежними літаками АН-32П проведено 4 скиди води (32 тонни), всього з початку робіт – 148 скидів (836 тонн);

МНС

МНС

пожежно-рятувальними підрозділами продовжено роботу по забезпеченню безперебійної заправки водою пожежних танків, здійснено 36 заправок (324 тони води), всього з початку робіт - 129 заправок (1161 тонна води) та наповнення пожежного водоймища (об'ємом 200 м. куб.) за допомогою пожежної насосної станції;

для цілей пожежогасіння об’єктів на технічній території арсеналу залучено пожежний потяг (злито 120 тон води, з початку залучення – 360 тон). Потяг здійснює чергування на станції Прилуки;

організовано чергування 9 пожежно-рятувальних розрахунків на автоцистернах для забезпечення оперативного гасіння можливих пожеж в смт Дружба та на адміністративній території арсеналу. Зокрема, пожежно-рятувальні підрозділи 2 рази залучалися на гасіння пожежі настилу в лісі окремими осередками на загальній площі 0,35 га поблизу с. Августівка та с. Хаєнки (3 відділення);

піротехнічними підрозділами відпрацьовано 11 заявок та вилучено 277 вибухонебезпечних предметів. Проведено перевірку та очищення від ВНП всіх населених пунктів, дошкільних та загальноосвітніх закладів, об’єктів життєзабезпечення, що розташовані у 16-ти км зоні забруднення. Акти виконання робіт передано місцевим органам влади. Радіус зони забруднення зменшено до 10 км. Всього з початку робіт відпрацьовано – 253 заявки, вилучено 2035 вибухонебезпечних предметів;

повністю завершено обстеження та очищення залізничних колій на наявність вибухонебезпечних предметів;

психологами ДСНС надано психологічну допомогу 320 особам (всього з початку робіт – 2560 осіб);

тривають заходи з інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевих мешканців, а саме:

встановлення попереджувальних знаків з мінної небезпеки;

проведення серед місцевого населення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо заходів безпеки та дій у разі виявлення ВНП.

Для попередження надзвичайних ситуацій у населених пунктах, розташованих поблизу арсеналу, органами влади продовжено дію наступних заходів:

тимчасово припинено рух потягів через станцію Ічня;

спрямовано автомобільний транспорт в об’їзд зони надзвичайної ситуації;

закрито повітряний простір у радіусі 30 км;

на в'їздах до лісових масивів встановлено 20 шлагбаумів (10 – структурними підрозділами Держлісгоспу, 6 – Краснянським військовим лісгоспом та 4 - на території Ічнянського національного природного парку.

З початку виникнення надзвичайної ситуації місцевими органами влади створено резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт, з якого виділено: шиферу - 2,7 тис. листів., скла - 104 листи, плівки - 1,3 тис. кв. м, цвяхів – 220 кг, цегли - 2 тис. шт. В резерві залишається: шиферу – 1,3 тис. листів, скла –
2 листи, плівки - 100 кв. м, цементу - 7300 кг, брусу дерев’яного - 36 куб. м, фарби - 5500 кг, руберойду - 3360 кг, цвяхів - 120 кг).

Робочими групами проводилися комісійні обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення (обстежено 8688 об'єктів із 9713(89,4%). За результатами обстежень визначено такими, які зруйновані - 4 будинки в с. Августівка, пошкоджені - 112 будинків, квартир та інших капітальних споруд у 20 населених пунктах (с. Августівка – 43, с. Дзюбівка – 24, с. Воронівка – 10, с. Гмирянка та с. Лучківка – по 6, с. Тишківка, с. Іржавець та с. Монастирище - по 3, м. Ічня,
с. Буди – 2, смт Дружба, с. Сезьки, с. Вільшана, с. Грабів, с. Бурімка, с. Гужівка, с. Крупичполе, с. Хаєнки, с. Ступаківка та с. Городня –по 1).

Для забезпечення публічного порядку у населених пунктах, що входять до 16-ти кілометрової зони ураження, організовано патрулювання правоохоронними органами для чого залучено 15 спільних патрулів Національної поліції та Національної гвардії, а саме: 10 автомобільних та 5 піших. Встановлено 4 пости на основних під’їзних шляхах до зони надзвичайної ситуації.

У 3-х медичних закладах м. Прилуки, м. Ічня та смт Парафіївка залишається 85 осіб (з них 11 дітей) евакуйованих громадян.

Організовано видачу гуманітарної допомоги населенню, зокрема зосереджено 42 тони продуктів харчування, одягу – 8 тон, побутової хімії - 800 кг, засобів особистої гігієни – 500 кг.

Системи життєзабезпечення (електропостачання, стаціонарний телефонний зв'язок водопостачання та водовідведення) Ічнянського району працюють у штатному режимі.

Залишаються відключеними від газопостачання 1 тис. 027 абонентів у м. Ічня. Протягом доби повністю відновлено газопостачання 3 населених пунктів (с. Гмирянка, с. Максимівка, с. Гужівка), для чого було залучено 73 чоловіки та  13 одиниць техніки від структурних підрозділів ПАТ "Чернігівгаз".

Забезпечено роботу в цілодобовому режимі «Гарячої лінії» за номерами (046) 2-678-274, (046) 2-676-003.

З метою проведення рятувальних та інших невідкладних робіт у районі надзвичайної ситуації у найкоротший термін залучено сили і засоби загальною чисельністю 616 осіб та 135 од. техніки, у тому числі від: ДСНС – 267 осіб та 81 од. техніки; Національної поліції та Національної гвардії – 186 осіб та 18 од. техніки; СБУ – 90 осіб та 23 од. техніки; від комунальних служб – 73 особи та 13 од. техніки.

Для координації залучених сил і засобів, надання допомоги населенню у місті Ічня функціонує штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на чолі з заступником Голови Чернігівської ОДА Сергієнко С.Ф.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.