Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 червня, 20:32:13

Вода в Десні небезпечна для купання?!

21.07.2012   09:50Агенцiя

Чернігівська міська санстанція зробила проби води в Десні і… забула поінформувати про результати дослідження чернігівців через ЗМІ?

Постановa CEC про застосування адміністративно-запобіжних заходів від 5 липня 2012

Постановa CEC про застосування адміністративно-запобіжних заходів від 5 липня 2012

Усяк на початку липня, коли в Чернігові  стояла 30-градусна спека і на пляжах на було де яблуку впасти, ніхто з жителів міста не мав жодної офіційної інформації про те, що купання в Десні може зашкодити їхньому здоров’ю.
 
Лише цього тижня  на пляжі «Золотий берег» з’явилися непримітні аркушики папірців, ненадійно прикріплені скетчем на кабінках для переодягання.
 
Учора (20 липня) по обіді, вже досхочу наплавишся в річці, цілком випадково я помітила маленький клаптик паперу, ось-ось готовий полетіти за вітром у невідомому напрямку. В оголошенні повідомлялося про те, що: «культурно-побутове (у  т.ч. купання) використання населенням міста води р. Десна в місці масового відпочинку — пляж «Золотий берег» тимчасово забороняється». Підставою для заборони, як свідчив цей «шедевр творчості», були результати санітарно-мікробіологічного дослідження проби води р. Десни від 05.07.2012!
«Що б це означало?», — зацікавилася я. І зателефонувала до санстанції за номером, вказаним в оголошенні. Милий жіночий голос пояснив, що йдеться про  перевищення  норм забруднення річкової води вірусними бактеріями…
«Нічого собі!», — подумала невдаха-відпочивальниця й поспішила додому, щоб швиденько прийняти душ. Аж раптом, на іншій кабінці вгледіла ще один аркушик, що тримався за один куток на смужці скотчу.  Виявилося, що це була копія Постанови санітарно-епідеміологічної служби про застосування адміністративно-запобіжних заходів від 05.07.2012 (див. фото). З неї я отримала більш докладну інформацію.

З'ясувалося, що розглянувши результат санітарно-мікробіологічного дослідження проби води р. Десни від 05.07.2012, в.о. головного державного санітарного лікаря м. Чернігова Василець Віталій Петрович встановив невідповідність якості проби води р. Десна (пляж «Золотий берег») вимогам санітарних правил за мікробіологічними показниками: індекс ЛКП становить 24000 в дм куб. при нормі не більше 5000! Саме тому з 07.07.2012  в.о. головного лікаря своєю Постановою тимчасово заборонив купання «до отримання задовільних результатів лабораторного контролю якості води р. Десна».
Але це ще не все! Цікаво, що «відповідальність про накладання (мабуть, малося на увазі «виконання» -авт.) Постанови покладається на директора МПП «Майстер» Біду І.Ф»… Отакої! Тобто про результати санітарно-мікробіологічного дослідження жителів міста мав попередити підприємець!..
То він і попередив — як і коли вважав за потрібне!
 
Не знаю, яку відповідальність у цьому випадку може понести підприємець, а ось  з п. Васильця як посадової особи за таке «інформування» населення варто було б спитати — згідно з діючим законодавством України! А ви як думаєте?
 
Меланія Біла
 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38

21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.

ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16

21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини