Лісівники очікують небувалий врожай жолудів
У ніжинських лісівників розпочався особливий період – збір жолудів дуба звичайного – основної лісоутворюючої породи.
Щорічно у лісовому господарстві створюють в середньому 90 гектарів лісових культур дуба звичайного. Якщо рахувати у кількості висаджених сіянців, то це – 450 тисяч штук. Сіянці лісівники вирощують у лісових розсадниках.
Цьогорічний сезон виявився врожайним на жолуді дуба звичайного, тому ніжинські лісівники роблять запас, аби і наступні роки мати вдосталь посадкового матеріалу. Минулий рік був маловрожайним на жолуді, лісівникам вдалося заготовити всього 6,5 тонн насіння. Цієї осені у ДП «Ніжинське лісове господарство» планують зібрати майже в десять разів більше – 16 тонн жолудя, а це – 1,5 мільйонів сіянців.
Жолудь збирають у високо бонітетних дубових насадженнях та на постійних лісонасінних ділянках лісгоспу. Після збору жолудь відсортовують та перевіряють, адже від якості зібраного насіння залежить процес відтворення біологічно стійкого, високопродуктивного та господарсько-цінного лісового насадження.
Весь зібраний жолудь восени посіють у лісових розсадниках, де вже навесні наступного року він проросте. Тож зібрані восени жолуді стануть майбутніми дубами.
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.